Tokoroa Canine Association (Show 2) (North Is, NZ)

Date of Show : 18-Feb-18 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Aramis Lim (SA)

Best in Show & Open in Show: Irish Setter
NZ Spr Ch Lanascol Time After Time (Carolyn Cederman)
Runner Up in Show: Staffordshire Bull Terrier
NZ Gr & Aust Sup Ch Swanky The Enforcer (Imp AUST) (Darren & Tania Slade / Shane Avery &Tiffany Ross)
Baby in Show: Smooth Fox Terrier
Pinnacle Oh Fur Pete's Sake (Sandy & Manda Evans)
Puppy in Show: Dobermann
Bravadobe We've Got Your Back At Martyn (Cassidy, Lisa & Martyn Slade)
Junior in Show: Alaskan Malamute
NZ Ch Koolrunnings Smooth Crimnal (L Johnson/ D Fraser/ C Loft/ M Hamilton)
Intermediate in Show: Golden Retriever
NZ Ch Sandlewood Take - A - Bow (S Fleming, G Nelson & P Gordon)


Group 1 Results

Specials Judge : Mrs Toni McNeill (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Silky Terrier
NZ Ch Karlyermai Kawznkaos At Altmark (Imp AUST) (Robyn Campbell)
Runner Up in Group: Lowchen
NZ Ch Black Tie Affair of Cheraton (Mrs Virginia Barlow)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Salinacruz Senorita (Y Tester)
Puppy in Group: Chinese Crested Dog
Juleko My OhMy Misty (T Tribble)
Junior in Group: Pug
Cosmique Ringside Rumour (Judith Henderson)
Open in Group: Pug
Aust Sup Ch Pickapug At The Pinacle (Imp AUST) (J Williams/ B Sorenson/ L Clarke)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Karlyermai Kawznkaos At Altmark (Imp AUST) (Robyn Campbell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Shado-Lans Flyin First Class at Altmark (Robyn Campbell/Denise Clark)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Armit Miley's Black Chip (Melissa Armit)
R/UP BOB, Bitch CC & Baby of Breed: Armit Strands of Gold (Melissa Armit)
Res Dog CC: Armit Perfect Game (Melissa Armit)
Puppy of Breed: Armit Hez Total Class (Melissa Armit)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB & Puppy of Breed: Paycos foxy lady (Y Tester)
R/UP BOB & Junior of Breed: NZ Ch Salinacruz Jack Flash (Y Tester)
Baby of Breed: Salinacruz Senorita (Y Tester)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Juleko My OhMy Misty (T Tribble)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Entourage Eternal Echo (Imp AUST) (P O'Grady)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Koreke Onyx On Ice At Argosy (Mrs Andree Brightwell)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Chiisana Kokuo Shinno (E G & C M Potts)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Chiisana Kandai Okurimono (E G & C M Potts)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Chiisana Ni-Bai No Sutekina (E G & C M Potts)

Lowchen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Black Tie Affair of Cheraton (Mrs Virginia Barlow)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pickapug At The Pinacle (Imp AUST) (J Williams/ B Sorenson/ L Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Chopsticks Get Out Of My Way (L Clarke)
Res Bitch CC: NZ Ch Renoir Donna Conla Rosa (Tanya Dowd)
Baby of Breed: Asay Tumblyn Dyce (Ann van Gijs)
Junior of Breed: Cosmique Ringside Rumour (Judith Henderson)
New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Cosmique Teddy Bear (Judith Henderson)


Group 2 Results

Specials Judge : Mrs Toni McNeill (NSW)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
NZ Gr & Aust Sup Ch Swanky The Enforcer (Imp AUST) (Darren & Tania Slade / Shane Avery &Tiffany Ross)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Smooth Fox Terrier
NZ Ch Pinnacle PS Eye Love You (Sandy & Amanda Evans)
Baby in Group: Smooth Fox Terrier
Pinnacle Oh Fur Pete's Sake (Sandy & Manda Evans)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
NZ Ch Rojeme Justa Sweet Dream (Darren & Tania Slade)
Intermediate in Group: Border Terrier
NZ Ch Otterpond Beretta (Gloria Geraghty)
New Zealand Bred in Group: Australian Terrier
NZ Ch Tasdale Fling With a Fin (AI) (Mrs PL Rogers)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: TopShelf Whiskey n Rye (Thomas Turbitt)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Tasdale Fling With a Fin (AI) (Mrs PL Rogers)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Lester The Devil Wears T-Bluez for Te Kopua (Mrs Prue Rogers)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Otterpond Beretta (Gloria Geraghty)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust & NZ Ch Bohunt Dot Net (Imp AUST) (Gloria Geraghty & Gaela Whyte)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bordour Kick The Dust Up (Nicola Swan)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Wee Morag of Granick (Lenore Halliwell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Baby of Breed: Oakway Lochness Monster (Lenore & Patricia Halliwell)

Smooth Fox Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: NZ Ch Pinnacle PS Eye Love You (Sandy & Amanda Evans)
R/UP BOB, Dog CC & Baby of Breed: Pinnacle Oh Fur Pete's Sake (Sandy & Manda Evans)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Aust Sup Ch Swanky The Enforcer (Imp AUST) (Darren & Tania Slade / Shane Avery &Tiffany Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Rojeme Justa Sweet Dream (Darren & Tania Slade)
Res Dog CC: NZ Ch Takoda Halo's Amulet (Alison Marett)
Baby of Breed: Lidaby The Lone Ranger (Lisa Martel)


Group 3 Results

Specials Judge : Mr Aramis Lim (SA)

Best in Group & Open in Group: Irish Setter
NZ Spr Ch Lanascol Time After Time (Carolyn Cederman)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Golden Retriever
NZ Ch Sandlewood Take - A - Bow (S Fleming, G Nelson & P Gordon)
Baby in Group: Labrador Retriever
Eventide Southern Cross (Angela Murray)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Acijay Wannabe An All Black (Imp AUST) (A Calman & D Heays)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Acijay Wannabe An All Black (Imp AUST) (A Calman & D Heays)
Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Janan Perfect Storm (Carolyn Hogg)
Baby of Breed: Janan In A Heartbeat (Zoe Hogg)
Junior of Breed: NZ Ch Suedanka Can U See My Halo (Mrs Amanda Calman)

American Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Ebonn Tis Walk'n On Ice (AI) (Debbie Hull)
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: Ebonn Tis Keep N It Black (Debbie Hull)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Sandlewood Take - A - Bow (S Fleming, G Nelson & P Gordon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Sandlewood Runa Mile In M'shus (AI) (Gaye Nelson & Phillida Gordon)
Res Bitch CC: NZ Ch Sandlewood Runaway Dream (AI) (Gaye Nelson & Phillida Gordon)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Hanafor Chavanel Denara (Pippa Lintott)
Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Silverton I See Fire (Pippa Lintott)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Silverton Zsofia Popstar (Pippa Lintott)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Lanascol Time After Time (Carolyn Cederman)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: NZ Ch Lanascol Was This The Answer (Carolyn Cederman)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch AlpyneAir Coast to Coast (Imp AUST) (Sharon Grant & Brooklyn McDonald)
R/UP BOB & Res Dog CC: NZ Ch Bradorla Counter Measure (Imp AUST) (Bevan Thorby)
Res Bitch CC & Junior of Breed: AlpyneAir Double Exposure (Imp AUST) (Mrs S Grant & Mrs C Mc Donald)
Baby of Breed: Eventide Southern Cross (Angela Murray)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Waldwieze Downunder At Weizwaze (Julie Rumsey)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Weissenberg Pocket Rocket (Kathy White)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Greyflyte Southern-Nik (AI) (Mrs Julie Jorey)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Weissenberg Havana Legasie (Kathy White)
Junior of Breed: NZ Ch Weissenberg The Phantom (Anne Porter)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Afonderi Calico Jack (N McBurney & J McBurney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Bryndoain Just Too Cool At Brynmor (Kelly Te Reo)
Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Afonderi All the Way May (N McBurney & J McBurney)
Res Bitch CC: NZ Ch Afonderi Lil' Scallywag (N McBurney & J McBurney)



Group 4 Results

Specials Judge : Mr David Kill (QLD)

Best in Group & New Zealand Bred in Group: Whippet
NZ Gr Ch Ronndal Keepsake at Arcon (Anita Henderson)
Runner Up in Group & Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
NZ Ch Koruridge Storm of Shango (Liz Cubley)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Megara Of Pentaki (Mrs Lynley Bray & Mr Martin Hewitt)
Puppy in Group: Whippet
Rushndol Arti Pharti for Arjuna (Libby Clarke)
Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Dacville Irresistible (Mrs Shirley Brown)
Open in Group: Whippet
NZ Ch Arcon On Heavens Door (K & A Jackson)

Basset Hound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bayparque Ricciarelli (AI) (T Hubbard & T Uerata)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Fudeta Christmas Carol (Imp AUST) (Karla Magnus & Leigh Gibson)
R/UP BOB, Dog CC & Baby of Breed: Karakush Bright As Bright (Karla Magnus)
Puppy of Breed: Sarangrave Shut Th Front Door (Amorine Ward)

Borzoi
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Ulyanov The Truth is out there (C Holloway/W Goodin)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ulyanov Fire and Mist (C Holloway & W Goodin)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Dacville Captivate (Mrs Shirley Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Dacville Irresistible (Mrs Shirley Brown)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Baby of Breed: Megara Of Pentaki (Mrs Lynley Bray & Mr Martin Hewitt)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Koruridge Storm of Shango (Liz Cubley)
R/UP BOB & Bitch CC: NZ Ch Koruridge Dziva of the Shonas (Liz Cubley)

Whippet
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Gr Ch Ronndal Keepsake at Arcon (Anita Henderson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon On Heavens Door (K & A Jackson)
Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Shenace Stole A Kiss At Lanmardic (Danielle Walden)
Res Dog CC: NZ Ch Shenkhan Four Seasons (Merle Powley)
Puppy of Breed: Rushndol Arti Pharti for Arjuna (Libby Clarke)


Group 5 Results

Specials Judge : Mrs Diane O'Neill (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Ita & NZ Sup Ch Shaggybark American Lover of Aryakas at Snodragon (Imp USA) (Rob Ellis)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
NZ Ch Oakway Shamrock (L S Halliwell)
Junior in Group: Bouvier des Flandres
NZ Ch Flandresfarm American- Storm (Karen Hatfull &T Lawrence)
New Zealand Bred in Group: Collie (Rough)
NZ Ch Collievale Magic Boots O Gold (Mrs Kathryn Debenham)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)

Bouvier des Flandres
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm American- Storm (Karen Hatfull &T Lawrence)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Collievale Magic Boots O Gold (Mrs Kathryn Debenham)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Strathaven Maker of Dreams (Imp AUST) (Kathryn Debenham)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Oakway Shamrock (L S Halliwell)
Baby of Breed: Der Ingolsta Emelda Markos (Cathy Mackenzie)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Oakway Time Traveller (Trish / Renee & Lenore Halliwell)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Ita & NZ Sup Ch Shaggybark American Lover of Aryakas at Snodragon (Imp USA) (Rob Ellis)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Beaucourt Gold Lining (Cheryl Aalen)
R/UP BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Beaucourt Highly Explosive (Cheryl Aalen)

Swedish Vallhund
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Torvall Laird of the Glen (Kathy & Greg Sloane)
Bitch CC: Torvall Pink Petticoat (Kathy & Greg Sloane)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Kawera Hunter's River Dance (David Taylor & Wendy O'Callaghan)



Group 6 Results

Specials Judge : Mrs Gwen Johnston (New Zealand)

Best in Group & Intermediate in Group: Alaskan Malamute
NZ Gr Ch Koolrunnings Summer-Shadow SD (Johnson / Fraser / Loft / Whangapirita)
Runner Up in Group & Open in Group: Dobermann
NZ Sup Ch Martyn Big Bad Wolf At Parima (Melissa Armit)
Baby in Group: Siberian Husky
Bannerbrite Breathing Fire at Snowolf (Imp AUST) (Giselle Fletcher & Laura Simpson)
Puppy in Group: Dobermann
Bravadobe We've Got Your Back At Martyn (Cassidy, Lisa & Martyn Slade)
Junior in Group: Alaskan Malamute
NZ Ch Koolrunnings Smooth Crimnal (L Johnson/ D Fraser/ C Loft/ M Hamilton)
New Zealand Bred in Group: Newfoundland
NZ Ch Miquelon Night Star (Maria Hoebergen)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Gr Ch Koolrunnings Summer-Shadow SD (Johnson / Fraser / Loft / Whangapirita)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Koolrunnings Smooth Crimnal (L Johnson/ D Fraser/ C Loft/ M Hamilton)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Imagin Wild Side (M Gadsdon)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Imagin Somewhat Influenced (M/ N & R Gadsdon)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Gremlix Lighting Bolt (P & K Goodwill)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Ronin Lost in Translation (Betty Parker & Helene Owen)
Baby of Breed: Bavaria Love 'N' Titanium (L A Couling)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Waterlea's Mad About The Boy (V & W Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: NZ Ch Waterlea Gucci Rush (Vicki & Wayne Mills)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Martyn Big Bad Wolf At Parima (Melissa Armit)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Bravadobe We've Got Your Back At Martyn (Cassidy, Lisa & Martyn Slade)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Redsomore Bullets & Aces (Imp AUST) (Heather Wood & Dallas Wood)

Leonberger
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Aroar Tiptop Pure Passion (Jeffery & Judith McRae)

Newfoundland
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Miquelon Night Star (Maria Hoebergen)

Portuguese Water Dog
BOB & Baby of Breed: Newport Licorice Twist at Abbotthall (Fiona Birkbeck)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Sunshine True Colours (Ken & Anita Shugg)
R/UP BOB & Bitch CC: NZ Ch Sunshine Dream Come True at Kalisa (Clausen/Kernohan)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Kalisa Dream Weaver (J Simpson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sunshine Rem'ber Jalee (Anita & Ken Shugg)

Giant Schnauzer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Zauberei Xquisite By Ramos (Jocelyn Field / Leanne McTear)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Snowolf Hot 'n Spicy (Giselle Fletcher)
R/UP BOB, Dog CC & Baby of Breed: Bannerbrite Breathing Fire at Snowolf (Imp AUST) (Giselle Fletcher & Laura Simpson)

St Bernard
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Tai Yuan Out O' The Woods (Mrs Lynn Miller)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Tai Yuan Just For You (Mrs Lynn Miller)


Group 7 Results

Specials Judge : Mr Aramis Lim (SA)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
NZ Sup Ch Cristabo Tails By Candlelite (C Peck & S McKandry)
Baby in Group: British Bulldog
Canute Leia (Maria Raivaru)
Puppy in Group: Great Dane
NZ Ch Monteral Music Man at Lapsewood (Gary Withers)
Junior in Group: Standard Poodle
Kamsin Bonny Prince (Kathy Grinter)
New Zealand Bred in Group: Miniature Poodle
NZ Ch Fancy Pants For Whitout (Miss E L Jellyman & Mrs W E Jellyman)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Cosmique Joan Pawford (Judith Henderson)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bentkins Warlock (J Benfell)
Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: Bullyk First Lady (T Hubbard & T Uerata)
Res Bitch CC: Ngawhetu The Game (T Hubbard & T Uerata)
Baby of Breed: Canute Leia (Maria Raivaru)

Chow Chow
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Franghetti Babe Magnet (Lucia Franghetti-Tupaea)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Canute Candy Crush (L Franghetti-Tupaea)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Cristabo Tails By Candlelite (C Peck & S McKandry)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Audax Miss Moneypenny (Gillian Butcher & Patricia Lockett)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Charizelle Witches Brew (Giselle Fletcher)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: Centaine Bam Ba Lam (T Hubbard & T Uerata)
R/UP BOB and Dog CC: Warfare Vu Floki (R Dalglish & V Joyce)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Warfare Vu Lagertha (Vannessa Joyce)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: NZ Ch Monteral Music Man at Lapsewood (Gary Withers)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Gold Merit Talbothights Tiz Romeo (Mrs Susan George)
Res Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Arashi She Spun Me A Yarn (Susan George)
Baby of Breed: Cuijper Luna Sora (Mrs Virginia Barlow)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Neradmik Jimmy Stewart at Starkenburgh (Imp CAN) (Jeannette Wingels)

Miniature Poodle
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Fancy Pants For Whitout (Miss E L Jellyman & Mrs W E Jellyman)
Res Dog CC & Open of Breed: Am Ch Horizon's Chamarre Kiwi Charm (Imp USA) (Mrs Pam Saville)
Baby of Breed: Wynot My White Knight (Mrs Pamela Saville)

Standard Poodle
R/UP BOB & Bitch CC: NZ Ch Kelka's Forever Fame (Imp SLOV) (Kathy Grinter)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kamsin Bonny Prince (Kathy Grinter)

Toy Poodle
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Aust & NZ Ch Lombaadi Xxcalibur's Magic (Julie Earnshaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lombaadi Magically Charmed (Jullia Earnshaw)

Shih Tzu
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Caraglens when JoJo Runs (Carolyn Pemberton)
Dog CC: NZ Ch Shilan Thank Me Later (Melanie Burgess)
Junior of Breed: Caraglens All My Love (Carolyn Pemberton)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Khyisenge Rising Ah-narchy (Jane Burke)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Ampoter Starlight Of Gwilym (Christina Martin)
Dog CC: NZ Ch Khyisenge Angel O Har-lem (Jane Burke)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Khyisenge Rarest Vintage (Jane Burke)
Baby of Breed: Maitreya Auria Reflections (Imp Aust) (Jane Burke)
Puppy of Breed: Khyisenge Gothica-Rose (Jane Burke)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Caerlaverock Iva - Mission (Mal & Victoria Jacques)