Bouvier des Flandres Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Bouvier des Flandres (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
16-Mar-24 (Saturday)
Otago Kennel Association (AM Show) (South Is, NZ)
General Specials : Ms Kim Tosi (QLD) Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
Otago Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)
General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand) Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
3-Mar-24 (Sunday)
North Otago Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mr Simon Mills (NSW) Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)
Runner Up in Group & Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
2-Mar-24 (Saturday)
North Otago Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD) Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
25-Feb-24 (Sunday)
Canterbury Ladies Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC) Group Specials : Mrs Linda Adams (VIC)
Junior in Show: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
24-Feb-24 (Saturday)
Canterbury Ladies Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC) Group Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
18-Feb-24 (Sunday)
Ashburton Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mr Tim Thomas (QLD) Group Specials : Mrs Belinda Thomas (QLD)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
17-Feb-24 (Saturday)
Ashburton Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mrs P Middleton (New Zealand) Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
11-Feb-24 (Sunday)
Waikouaiti Kennel Association (Show 1) (South Is, NZ)
General Specials : Mr Andrew Brown (QLD) Group Specials : Mr William Smith (QLD)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
Waikouaiti Kennel Association (Show 2) (South Is, NZ)
General Specials : Mr William Smith (QLD) Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
Waikouaiti Kennel Association (Benefit Show 1) (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand) Group Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)
Runner Up in Group & Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
Waikouaiti Kennel Association (Benefit Show 2) (South Is, NZ)
General Specials : Ms Louise Dorr (QLD) Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
4-Feb-24 (Sunday)
Gore & Districts Kennel Association (Benefit Show 1) (South Is, NZ)
General Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia) Group Specials : Mrs Louise R Harris (New Zealand)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
Gore & Districts Kennel Association (Benefit Show 2) (South Is, NZ)
General Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia) Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
14-Jan-24 (Sunday)
Banks Peninsula A&P Society (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)
Runner Up in Group & Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
Runner Up in Group & Junior in Group: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Flandresfarm Nt M' First R'deo (T D Lawrence)