French Bulldog Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the French Bulldog (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-May-19 (Saturday)

Marlborough Kennel Association (AM Show) (NZS)

General Specials : Mr John Palmer (NSW)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)
Puppy (Bitch) of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)


Marlborough Kennel Association (PM Show) (NZS)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

Puppy in Group: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Res Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)


12-May-19 (Sunday)

Eastern Bay of Plenty Kennel Association (Show 2) (NZN)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Baby in Group: Gesundheit La Dolce Vita at Hagen (G Hagger & E D Tooth)
Intermediate in Group: NZ Ch Warpaint After The Goldrush (Imp AUST) (R & P Lowe)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Gesundheit Luke Skywalker (A Walden & E D Tooth)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Warpaint After The Goldrush (Imp AUST) (R & P Lowe)
Baby of Breed: Gesundheit La Dolce Vita at Hagen (G Hagger & E D Tooth)



11-May-19 (Saturday)

Eastern Bay of Plenty Kennel Association (Show 1) (NZN)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Junior in Group: Gesundheit Luke Skywalker (A Walden & E D Tooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Gesundheit Luke Skywalker (A Walden & E D Tooth)
Baby of Breed: Gesundheit La Dolce Vita at Hagen (G Hagger & E D Tooth)


5-May-19 (Sunday)

Hawkes Bay Non-Sporting & Utility Dog Society (NZN)

General Specials : Mr George Ness (QLD)   Group Specials : Mr George Ness (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Warpaint After The Goldrush (Imp AUST) (R & P Lowe)
Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
Res Bitch CC & New Zealand Bred (Bitch) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)


Hawkes Bay Kennel Association (Show 2) (NZN)

General Specials : Mr Frank Waring (WA)   Group Specials : Mr Frank Waring (WA)

Intermediate in Group: NZ Ch Warpaint After The Goldrush (Imp AUST) (R & P Lowe)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Gesundheit Senorita Dulcia (Errol Tooth)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Puppy of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
Intermediate of Breed: NZ Ch Warpaint After The Goldrush (Imp AUST) (R & P Lowe)


4-May-19 (Saturday)

Hawkes Bay Non-Sporting & Utility Dog Society (NZN)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

Open in Show: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
Runner Up in Group & Open in Group: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
Minor of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)


Hawkes Bay Kennel Association (Show 1) (NZN)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

Junior in Show: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)


28-Apr-19 (Sunday)

Kapi Mana Kennel Society (NZN)

General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)   Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
R/UP BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Centaine Up N Atom Ant (Janice Goodin & Andria Gibson)
Res Bitch CC & New Zealand Bred (Bitch) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Puppy of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
Junior (Dog) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)


27-Apr-19 (Saturday)

Auckland Bulldog Club (NZN) (S)

General Specials : Dr T Udenberg (Canada)

Best in Show & New Zealand Bred in Show: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
Puppy in Show: Labohrem Wreck It Ralph (P Rollo)
Limit in Show: Labohrem The Kingsman (P Rollo)
Veteran in Show: NZ Ch Frogwyck Dior Warfare (Imp AUST) (Vannessa Joyce)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Labohrem Wreck It Ralph (P Rollo)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Labohrem Dora The Explorer (P Rollo)
Baby of Breed: Lechien Te Mauri Ora Ki Ngawhetu (T Hubbard & T Uerata)
Intermediate of Breed: NZ Ch Warfare Vu Lagertha (Vannessa Joyce)
Limit of Breed: Labohrem The Kingsman (P Rollo)
Veteran of Breed: NZ Ch Frogwyck Dior Warfare (Imp AUST) (Vannessa Joyce)


Manawatu Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
R/UP BOB, Res Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Dog CC & New Zealand Bred (Dog) of Breed: Centaine Up N Atom Ant (Janice Goodin & Andria Gibson)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Baby (Bitch) of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)


Manawatu Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr Ian Geddes-Cook (New Zealand)   Group Specials : Mr Ian Geddes-Cook (New Zealand)

BOB, Best Dog & Baby of Breed: Gesundheit Raggazo Dolce (Andria Gibson)
Best Bitch & Baby (Bitch) of Breed: Ngawhetu Whangai De Centaine (Andria Gibson)



22-Apr-19 (Monday)

Mackenzie County A & P Society (NZS)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moonglade King Konfident De Centaine (Imp AUST) (Andria Gibson)
R/UP BOB, Bitch CC & Baby of Breed: Ngawhetu Whangai De Centaine (Andria Gibson)


20-Apr-19 (Saturday)

North Canterbury Kennel Association (AM BENEFIT SHOW) (NZS)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mr David Tidswell (SA)

Baby in Show: Ngawhetu Whangai De Centaine (Andria Gibson)
Baby in Group: Ngawhetu Whangai De Centaine (Andria Gibson)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Ngawhetu Whangai De Centaine (Andria Gibson)
Junior (Dog) of Breed: Moonglade King Konfident De Centaine (Imp AUST) (Andria Gibson)


North Canterbury Kennel Association (PM SHOW) (NZS)

General Specials : Mr David Tidswell (SA)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Baby of Breed: Ngawhetu Whangai De Centaine (Andria Gibson)
Baby (Dog) of Breed: Gesundheit Raggazo Dolce (Andria Gibson)


19-Apr-19 (Friday)

North Canterbury Kennel Association (NZS)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

Baby in Group: Gesundheit Raggazo Dolce (Andria Gibson)
BOB, Dog CC & Baby of Breed: Gesundheit Raggazo Dolce (Andria Gibson)
Baby (Bitch) of Breed: Ngawhetu Whangai De Centaine (Andria Gibson)
Junior (Dog) of Breed: Moonglade King Konfident De Centaine (Imp AUST) (Andria Gibson)


14-Apr-19 (Sunday)

Ruahine Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Cathy Garvey-Webb (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)
Res Dog CC & Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Baby (Bitch) of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
New Zealand Bred (Bitch) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)


Nelson Ladies Kennel Association (NZS)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Open in Group: NZ Ch Tamataki The Dreamcatcher (Claire Brooks)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tamataki Who's Made Who (C Brooks & E Garlick)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Tamataki Deja Who Doo (Claire Brooks)
Res Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Tamataki The Dreamcatcher (Claire Brooks)


13-Apr-19 (Saturday)

Ruahine Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)   Group Specials : Mr Gary Withers (New Zealand)

Runner Up in Group & Open in Group: NZ Ch Warfare vu Valentino (Rebecca Dalglish & Vanessa Joyce)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warfare vu Valentino (Rebecca Dalglish & Vanessa Joyce)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
New Zealand Bred (Bitch) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)


Nelson Ladies Kennel Association (AM SHOW) (NZS)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs D Tyssen (New Zealand)

Runner Up in Group & Open in Group: NZ Ch Tamataki The Dreamcatcher (Claire Brooks)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Tamataki The Dreamcatcher (Claire Brooks)


Nelson Ladies Kennel Association (PM SHOW) (NZS)

General Specials : Mrs D Tyssen (New Zealand)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: NZ Ch Tamataki The Dreamcatcher (Claire Brooks)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Tamataki The Dreamcatcher (Claire Brooks)
Res Dog CC: Tamataki Who's Made Who (C Brooks & E Garlick)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Tamataki Deja Who Doo (Claire Brooks)


7-Apr-19 (Sunday)

Cambridge Kennel Association (SHOW 3) (NZN)

General Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)   Group Specials : Mrs Michele Reichmuth (New Zealand)

Runner Up in Group & New Zealand Bred in Group: Labohrem The Kingsman (P Rollo)
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Labohrem The Kingsman (P Rollo)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Baby of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)


Otago Kennel Association (NZS)

General Specials : Mr T Nesbitt (Canada)   Group Specials : Mr T Nesbitt (Canada)

Baby in Show: Gefion Rockin The Ink (Anna & Michell Shaw)
Runner Up in Group & Baby in Group: Gefion Rockin The Ink (Anna & Michell Shaw)
BOB, Dog CC & Baby of Breed: Gefion Rockin The Ink (Anna & Michell Shaw)


6-Apr-19 (Saturday)

Cambridge Kennel Association (NZN)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mrs Audrey Vandersteen (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warfare vu Valentino (Rebecca Dalglish & Vanessa Joyce)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Labohrem The Kingsman (P Rollo)
Res Bitch CC & New Zealand Bred (Bitch) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Junior (Dog) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)


Cambridge Kennel Association (BENEFIT SHOW) (Show 2) (NZN)

General Specials : Mrs Linda Strongman (New Zealand)   Group Specials : Miss Karen Harrison (New Zealand)

Intermediate in Group: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
Res Dog CC: Labohrem The Kingsman (P Rollo)
Res Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)


31-Mar-19 (Sunday)

Geraldine County Kennel Association (NZS)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

Dog CC & Baby of Breed: Gefion Rockin The Ink (Anna & Michell Shaw)


Napier Kennel Centre (Show 1) (NZN)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Steven Warry (WA)

Junior in Group: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
Res Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Baby (Bitch) of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
New Zealand Bred (Dog) of Breed: Centaine Up N Atom Ant (Janice Goodin & Andria Gibson)


Napier Kennel Centre (Show 2) (NZN)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Coral Gray (SA)

Runner Up in Group: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)
Baby in Group: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
New Zealand Bred of Breed: Centaine Up N Atom Ant (Janice Goodin & Andria Gibson)
New Zealand Bred (Bitch) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)


30-Mar-19 (Saturday)

Geraldine County Kennel Association (NZS)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mr R C Williams (USA)

Runner Up in Group: Gefion Miss January of Mankoko (C Hoeben / S & A Chrisstoffels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gefion Miss January of Mankoko (C Hoeben / S & A Chrisstoffels)
Res Dog CC & Baby of Breed: Gefion Rockin The Ink (Anna & Michell Shaw)


Wairoa Kennel Association (Show 1) (NZN)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

Open in Group: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
New Zealand Bred (Dog) of Breed: Centaine Up N Atom Ant (Janice Goodin & Andria Gibson)


Wairoa Kennel Association (Show 2) (NZN)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Baby in Group: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)
R/UP BOB, Res Dog CC & Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Bitch CC & New Zealand Bred (Bitch) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
New Zealand Bred of Breed: Centaine Up N Atom Ant (Janice Goodin & Andria Gibson)


24-Mar-19 (Sunday)

New Plymouth Kennel Centre (NZN)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

New Zealand Bred in Group: Labohrem The Kingsman (P Rollo)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
R/UP BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Labohrem The Kingsman (P Rollo)
Baby of Breed: Labohrem Wreck It Ralph (P Rollo)
Puppy of Breed: Warfare Vu Pepe Le Pew (Vannessa Joyce)


23-Mar-19 (Saturday)

New Plymouth Kennel Centre (NZN)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Baby in Group: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Intermediate in Group: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Puppy of Breed: Warfare Vu Pepe Le Pew (Vannessa Joyce)
Junior of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)


17-Mar-19 (Sunday)

Buller Kennel Association (NZS)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Runner Up in Group: Batenbull Unstopable Luther (Helen Jefferies)
Open in Group: NZ Ch Tamataki The Dreamcatcher (Claire Brooks)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Batenbull Unstopable Luther (Helen Jefferies)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Tamataki The Dreamcatcher (Claire Brooks)


Wanganui Kennel Society (NZN)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mr Ashley Reid (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Res Dog CC: NZ Ch Congistador Frodo Baggins (R & P Lowe)
Res Bitch CC: NZ Ch Warpaint After The Goldrush (Imp AUST) (R & P Lowe)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)


16-Mar-19 (Saturday)

Buller Kennel Association (NZS)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

Runner Up in Group: Batenbull Unstopable Luther (Helen Jefferies)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Batenbull Unstopable Luther (Helen Jefferies)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Tamataki Deja Who Doo (Claire Brooks)
Res Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Tamataki The Dreamcatcher (Claire Brooks)


Wanganui Kennel Society (NZN)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Baby in Group: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Congistador Frodo Baggins (R & P Lowe)
R/UP BOB & Bitch CC: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)


10-Mar-19 (Sunday)

Hamilton Kennel Association (Centenary Show) (NZN)

General Specials : Zsuzsanna Balogh (Hungary)   Group Specials : Ms Monika Blaha (Austria)

Baby in Show: Gesundheit Let's Rock (Errol D Tooth)
Baby in Group: Gesundheit Let's Rock (Errol D Tooth)
BOB & Intermediate of Breed: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
Res Bitch CC & New Zealand Bred (Bitch) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Baby of Breed: Gesundheit Let's Rock (Errol D Tooth)


9-Mar-19 (Saturday)

Hamilton Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mr C Stefanescu (Romania)   Group Specials : Mr C Stefanescu (Romania)

Baby in Show: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Baby in Group: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Junior in Group: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Gesundheit Senorita Dulcia (Errol Tooth)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)
Res Dog CC & Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)


Hamilton Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Ms Monika Blaha (Austria)   Group Specials : Mrs C McCallum-Immelman (Sth Africa)

Baby in Group: Labohrem Wreck It Ralph (P Rollo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)
Res Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Baby of Breed: Labohrem Wreck It Ralph (P Rollo)


3-Mar-19 (Sunday)

Central Hawkes Bay Kennel Society (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

Baby in Show: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Baby in Group: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Alakazam (G Hagger/ S Garrity/ E Tooth)
Res Dog CC & Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Res Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Puppy of Breed: Moonglade King Konfident De Centaine (Imp AUST) (Andria Gibson)
New Zealand Bred (Dog) of Breed: Centaine Up N Atom Ant (Janice Goodin & Andria Gibson)


2-Mar-19 (Saturday)

Central Hawkes Bay Kennel Society (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mr Ray Greer (New Zealand)   Group Specials : Mr Ray Greer (New Zealand)

Baby in Show: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Baby in Group: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Open in Group: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Res Dog CC & New Zealand Bred (Dog) of Breed: Centaine Up N Atom Ant (Janice Goodin & Andria Gibson)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Puppy (Dog) of Breed: Moonglade King Konfident De Centaine (Imp AUST) (Andria Gibson)


24-Feb-19 (Sunday)

North Harbour Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr S Sim (Phillipines)   Group Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)

Open in Show: NZ Ch Warfare vu Valentino (Rebecca Dalglish & Vanessa Joyce)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Warfare vu Valentino (Rebecca Dalglish & Vanessa Joyce)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warfare vu Valentino (Rebecca Dalglish & Vanessa Joyce)
R/UP BOB, Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Labohrem The Kingsman (P Rollo)
Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Warpaint After The Goldrush (Imp AUST) (R & P Lowe)


23-Feb-19 (Saturday)

North Harbour Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr S Sim (Phillipines)

Best in Group & Open in Group: NZ Ch Warfare vu Valentino (Rebecca Dalglish & Vanessa Joyce)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warfare vu Valentino (Rebecca Dalglish & Vanessa Joyce)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Congistador Frodo Baggins (R & P Lowe)
Bitch CC: NZ Ch Warpaint After The Goldrush (Imp AUST) (R & P Lowe)


Ashburton Kennel Association (SHOW 1) (NZS)

General Specials : Mr Ben Luxton (SA)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Runner Up in Group: Gefion Miss January of Mankoko (C Hoeben / S & A Chrisstoffels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gefion Miss January of Mankoko (C Hoeben / S & A Chrisstoffels)