NZ Champion,Gold Merit Talbothights Tiz Romeo

Arashi Kennels is proud to introduce Their stud dog Romy ( Talbothights Tiz Romeo .
Romy is a lovely mature dog with a beautiful full coat ,great bone and attitude.
He has a lovely gentle nature and has become a much loved member of our family .
He is a lovely sound dog with excellent confirmation and good movement .
Romy has won numerous group titles the lastest being Best NZ bred of group Tokoroa Kennel Assn show Feb 2018 , Best Non Sporting of of Group Tokoroa Kenneln Assn February 2018 & last year (2017 ) Best NZ Bred of Group Non Sporting at Tauranga Kennel Assn Championship show October 2017 , Best Open in Show Asian Breeds 2017 and reserve Best in show in Show Asian breeds 2017 as well as Best Open in Show Asian Breeds 2015 .He has been shown only twice in the National dog show placing Best Open of Breed ,Reserve Best Dog and Reserve Best of breed 2014 and was last years winner of best of breed at the Black Hawk National dog show in 2017 winning , Best Dog, Best NZ Bred and Best of Breed .
We are very proud of our lovely Boy .
Romy is available at stud to approved bitches only.
.

For further information contact:

Contact :
Susan George (Member Details)
Phone :
075736616
Email :
Display Email
Pedigree for NZ Champion,Gold Merit Talbothights Tiz Romeo
Sire : NZCH Jordelsan Beau Jangles S: CH Glendaruel Masshiro S: CH Itoshi Mista Bishi
D: CH LacebarkTropical Moon
D: CH Mannerkingsecond edition S: MannerkinChickara
D: CHMannerkinKazashi
Dam : Kamara Tiz Osaka S: NZ CH Daesdaemar Denahi S: Aust CH Dashu EnishidaShima
D: Aust Ch Mannerking Special Edition
D: NZ Ch Daesdaemar Bewitched S: Aust Ch BelegundDi Paranor
D: aust Ch Daesdaemar Moon Lighting

Recent Results

  • 17-Feb-19 NZ Bred of Breed

    Central North Island Utility&Non Sport 2 [CH] (Judge was Bronwen Dickson)

  • 17-Feb-19 Best Dog

    Central North Island Utility&Non Sport 2 [CH] (Judge was Bronwen Dickson)

  • 17-Feb-19 Best of Breed

    Central North Island Utility&Non Sport 2 [CH] (Judge was Bronwen Dickson)

  • 17-Feb-19 NZ Bred of Breed

    Tokoroa Canine Association 2 [CH] (Judge was Louise Dorr)

  • 17-Feb-19 Best Dog

    Tokoroa Canine Association 2 [CH] (Judge was Louise Dorr)

  • 17-Feb-19 Best of Breed

    Tokoroa Canine Association 2 [CH] (Judge was Louise Dorr)

  • 16-Feb-19 Best of Breed

    Tokoroa Canine Association 1 [CH] (Judge was Barbara Hyde)

  • 16-Feb-19 NZ Bred of Breed

    Central North Island Utility&Non Sport 1 [CH] (Judge was Philip Hickney)

  • 16-Feb-19 Best dog

    Central North Island Utility&Non Sport 1 [CH] (Judge was Philip Hickney)

  • 16-Feb-19 Best of Breed

    Central North Island Utility&Non Sport 1 [CH] (Judge was Philip Hickney)

  • 16-Feb-19 NZ Bred of Breed

    Tokoroa Canine Association 1 [CH] (Judge was Barbara Hyde)

  • 16-Feb-19 Best Dog

    Tokoroa Canine Association 1 [CH] (Judge was Barbara Hyde)

  • 3-Feb-19 Open of Breed

    Black Hawke Auckland Exhibition Centre 1 [CH] (Judge was V Schneider)

  • 3-Feb-19 Best Dog

    Black Hawke Auckland Exhibition Centre 1 [CH] (Judge was V Schneider)

  • 3-Feb-19 Best of Breed

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was V Schneider)

  • 3-Feb-19 Open of Breed

    Black Hawke Auckland Exhibition Centre 2 [CH] (Judge was J Walsh Snr)

  • 3-Feb-19 Best Dog

    Black Hawke Auckland Exhibition Centre 2 [CH] (Judge was J Walsh Snr)

  • 3-Feb-19 Best of Breed

    Black Hawke Auckland Exhibition Centre 2 [CH] (Judge was J Walsh Snr)

  • 2-Feb-19 Reserve Best Dog

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was Ling Quan Meng)

  • 2-Feb-19 Reserve Best of Breed

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was Ling Quan Meng)

  • 2-Feb-19 Open of Breed

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was Ling Quan Meng)

  • 2-Feb-19 Open of Breed

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was Yogeshi Tutera)

  • 2-Feb-19 Reserve Best Dog

    Hibiscus Coast Kennel Assn show 2 [CH] (Judge was Yogeshi Tutera)

  • 2-Feb-19 Reserve Best of Breed

    Hibiscus Coast Kennel Assn 2 [CH] (Judge was Yogeshi Tutera)

  • 4-Feb-18 Best NewZealand Bred dog

    Auckland Exhibition Centre show 1 [CH] (Judge was Jean Jacques Du Pas)

  • 4-Feb-18 Reserve Best Dog

    Auckland Exhibition Centre show 1 [CH] (Judge was Jean Jacques Du Pas)

  • 4-Feb-18 Best NewZealand Bred dog

    Auckland Exhibition Centre show 2 [CH] (Judge was Kim Le Blanc)

  • 4-Feb-18 Best Dog

    Auckland Exhibition Centre show 2 [CH] (Judge was Kim Le Blanc)

  • 4-Feb-18 Best of Breed

    Auckland Exhibition Centre show 2 [CH] (Judge was Kim Le Blanc)

  • 3-Feb-18 Best NewZealand Bred dog

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was Sue Foster)

  • 3-Feb-18 Best Dog

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was Sue Foster)

  • 3-Feb-18 Best of breed

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was Sue Foster)

  • 3-Feb-18 Best NewZealand Bred dog

    Hibiscus Coast Kennel Assn Show 2 [CH] (Judge was Gutenberg Vilar De Queiroz)

  • 3-Feb-18 Reserve Best Dog

    Hibiscus Coast Kennel Assn show 2 [CH] (Judge was Gutenberg Vilar De Queiroz)

  • 3-Feb-18 Reserve Best of Breed

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was Gutenberg Vilar De Queiroz)

  • 2-Feb-18 Open of Breed

    Hibiscus Coast Kennel Assn [CH] (Judge was Ling Quan Meng)

  • 7-Feb-16 Open of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Sharon Edmonds)

  • 7-Feb-16 Reserve Best Dog

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Sharon Edmonds)

  • 7-Feb-16 Reserve Best of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Sharon Edmonds)

  • 7-Feb-16 Open of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Garry Dryburgh)

  • 7-Feb-16 Reserve Best Dog

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Garry Dryburgh)

  • 6-Feb-16 Open of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Nellie Ebela)

  • 6-Feb-16 Reserve Best Dog

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Nellie Ebela)

  • 6-Feb-16 Reserve Best of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Nellie Ebela)

  • 6-Feb-16 Open of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Steve Meredith)

  • 6-Feb-16 Reserve Best Dog

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Steve Meredith)

  • 6-Feb-16 Reserve Best of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Steve Meredith)

  • 24-Jan-16 Open of Breed

    Northland Canine Assn [CH] (Judge was Mrs PatriceJohansen)

  • 24-Jan-16 Best Dog

    Northland Canine Assn [CH] (Judge was Mrs PatriceJohansen)

  • 24-Jan-16 Best of Breed

    Northland Canine Assn [CH] (Judge was Mrs PatriceJohansen)

  • 23-Jan-16 Open of Breed

    Northland Canine Assn [CH] (Judge was Mr Gary Withers)

  • 23-Jan-16 Best Dog

    Northland Canine Assn [CH] (Judge was Mr Gary Withers)

  • 23-Jan-16 Best of breed

    Northland Canine Assn [CH] (Judge was Mr Gary Withers)

  • 31-Dec-15 Open of Breed

    Auckland Kennel Council Show show 1 [OP] (Judge was Liz MacDairmid)

  • 31-Dec-15 Best Dog

    Auckland Kennel Council Show show 1 [OP] (Judge was Liz MacDairmid)

  • 31-Dec-15 Best of Breed

    Auckland Kennel Council Show show 1 [OP] (Judge was Liz MacDairmid)

  • 31-Dec-15 Open of Breed

    Auckland Kennel Council Show show 2 [OP] (Judge was Jennifer Atkinson)

  • 31-Dec-15 Best Dog

    Auckland Kennel Council Show show 2 [OP] (Judge was Jennifer Atkinson)

  • 31-Dec-15 Best of breed

    Auckland Kennel Council Show show 2 [OP] (Judge was Liz MacDairmid)

  • 31-Dec-15 open of group

    Auckland Kennel Council Show show 2 [OP] (Judge was Jennifer Atkinson)

  • 31-Dec-15 reserve best of group

    Auckland Kennel Council Show show 2 [OP] (Judge was Jennifer Atkinson)

  • 1-Nov-15 Open of Breed

    Taupo Kennel Assn [CH] (Judge was Donna Buxton)

  • 31-Oct-15 Open of Breed

    Taupo Kennel Assn [CH] (Judge was Kenneth Buxton)

  • 31-Oct-15 Best Dog

    Taupo Kennel Assn [CH] (Judge was Kenneth Buxton)

  • 31-Oct-15 Best of Breed

    Taupo Kennel Assn [CH] (Judge was Kenneth Buxton)

  • 25-Oct-15 Open of Breed

    Tauranga Kennel Assn red show [CH] (Judge was Mr P Teini)

  • 25-Oct-15 reserve Best Dog

    Tauranga Kennel Assn red show [CH] (Judge was Mr P Teini)

  • 25-Oct-15 Reserve Best of Breed

    Tauranga Kennel Assn red show [CH] (Judge was Mr P Teini)

  • 25-Oct-15 Open of Breed

    Tauranga Kennel Assn blue show [CH] (Judge was D Seow)

  • 25-Oct-15 Reserve Best Dog

    Tauranga Kennel Assn blue show [CH] (Judge was D Seow)

  • 25-Oct-15 Reserve Best of Breed

    Tauranga Kennel Assn blue show [CH] (Judge was D Seow)

  • 5-Sep-15 Open of Breed

    Huntly & District Kennel Assn [CH] (Judge was Mrs Carol Wright)

  • 5-Sep-15 Best Dog

    Huntly & District Kennel Assn [CH] (Judge was Mrs Carol Wright)

  • 5-Sep-15 Best of Breed

    Huntly & District Kennel Assn [CH] (Judge was Mrs Carol Wright)

  • 30-Aug-15 Open of Breed

    Rotorua Kennel Assn [CH] (Judge was Lavina Daimanti)

  • 29-Aug-15 Open of Breed

    Rotorua Kennel Assn [CH] (Judge was Carole Long)

  • 29-Aug-15 Reserve Best Dog

    Rotorua Kennel Assn [CH] (Judge was Carole Long)

  • 28-Jun-15 Open of Breed

    HaurakiCanine Association show1 [CH] (Judge was Mrs Vicki Knopke)

  • 28-Jun-15 Reserve Best Dog

    HaurakiCanine Association show1 [CH] (Judge was Mrs Vicki Knopke)

  • 28-Jun-15 Reserve Best of Breed

    HaurakiCanine Association show1 [CH] (Judge was Mrs Vicki Knopke)

  • 28-Jun-15 Open of Breed

    HaurakiCanine Association show2 [CH] (Judge was Mrs Kay Eldred)

  • 28-Jun-15 Best dog

    HaurakiCanine Association show2 [CH] (Judge was Mrs Kay Eldred)

  • 28-Jun-15 Best of breed

    HaurakiCanine Association show2 [TR] (Judge was Mrs Kay Eldred)

  • 6-Jun-15 Open of Breed

    Auckland Exhibition Centre Benefit Show [CH] (Judge was Terrill Udenberg)

  • 3-May-15 Open of Breed

    Eastern Bay Of Plentykennel Assn [CH] (Judge was Mr Peter Cutler)

  • 3-May-15 Reserve Best Dog

    Eastern Bay Of Plenty kennel Assn [CH] (Judge was Mr Peter Cutler)

  • 3-May-15 Reserve Best of Breed

    Eastern Bay Of Plenty kennel Assn [CH] (Judge was Mr Peter Cutler)

  • 2-May-15 Open of Breed

    Eastern Bay Of Plenty kennel Assn [CH] (Judge was Mrs Silvana Tassan)

  • 19-Apr-15 Open of Breed

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Tony Kyman)

  • 19-Apr-15 Reserve Best Dog

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Tony Kyman)

  • 19-Apr-15 Reserve Best of Breed

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Tony Kyman)

  • 18-Apr-15 Open of Breed

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Elle Maitland)

  • 18-Apr-15 Best Dog

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Elle Maitland)

  • 18-Apr-15 Best of Breed

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Elle Maitland)

  • 5-Apr-15 Open of Breed

    Auckland Kennel Council Show [CH] (Judge was A Whitmarsh)

  • 5-Apr-15 Reserve Best Dog

    Auckland Kennel Council Show [CH] (Judge was A Whitmarsh)

  • 4-Apr-15 Open of Breed

    Auckland Kennel Council Show [CH] (Judge was W Lewis)

  • 4-Apr-15 Best Dog

    Auckland Kennel Council Show [CH] (Judge was W Lewis)

  • 4-Apr-15 Best of Breed

    Auckland Kennel Council Show [CH] (Judge was W Lewis)

  • 3-Apr-15 Open of Breed

    Auckland Non Sporting & UtilityDog Assn [CH] (Judge was Diane Boyd)

  • 3-Apr-15 Best Dog

    Auckland Non Sporting & UtilityDog Assn [CH] (Judge was Diane Boyd)

  • 3-Apr-15 Best of Breed

    Auckland Non Sporting & UtilityDog Assn [CH] (Judge was Diane Boyd)

  • 8-Mar-15 Open of Breed

    Hamilton Kennel Association [CH] (Judge was Nina Karlsdotter)

  • 8-Mar-15 Best Dog

    Hamilton Kennel Association [CH] (Judge was Nina Karlsdotter)

  • 8-Mar-15 Best of Breed

    Hamilton Kennel Association [CH] (Judge was Nina Karlsdotter)

  • 7-Mar-15 Open of Breed

    Hamilton Kennel Association [CH] (Judge was Colin MacDonald)

  • 7-Mar-15 Reserve Best Dog

    Hamilton Kennel Association [CH] (Judge was Colin MacDonald)

  • 7-Mar-15 Reserve Best of Breed

    Hamilton Kennel Association [CH] (Judge was Colin MacDonald)

  • 7-Mar-15 Open of Breed

    Asian Breeds Club [CH] (Judge was Carolyn Pearon)

  • 7-Mar-15 Best Dog

    Hamilton Kennel Association [CH] (Judge was Carolyn Pearon)

  • 7-Mar-15 Best of Breed

    Asian Breeds Club [CH] (Judge was Carolyn Pearon)

  • 7-Mar-15 Open In Show

    Asian Breeds Club [CH] (Judge was Carolyn Pearon)

  • 8-Feb-15 Open of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Dennis McGreevy)

  • 8-Feb-15 Best Dog

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Dennis McGreevy)

  • 8-Feb-15 Best of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Dennis McGreevy)

  • 8-Feb-15 Open of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Jack Boyd)

  • 8-Feb-15 Best Dog

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Jack Boyd)

  • 8-Feb-15 Best of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Jack Boyd)

  • 7-Feb-15 Open of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Patricia Hall)

  • 7-Feb-15 Best Dog

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Patricia Hall)

  • 7-Feb-15 Reserve Best of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Patricia Hall)

  • 7-Feb-15 Open of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Robert Ness)

  • 7-Feb-15 Best Dog

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Robert Ness)

  • 7-Feb-15 Best of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Robert Ness)

  • 25-Jan-15 Open of Breed

    NorthlandCanine Association Inc [CH] (Judge was Mr J Kellow)

  • 25-Jan-15 Best Dog

    NorthlandCanine Association Inc [CH] (Judge was Mr J Kellow)

  • 25-Jan-15 Best of Breed

    NorthlandCanine Association Inc [CH] (Judge was Mr J Kellow)

  • 24-Jan-15 Open of Breed

    NorthlandCanine Association Inc [CH] (Judge was Mr D Johnson)

  • 23-Nov-14 Intermediate of Breed

    Franklin Kennel Association [CH] (Judge was Mrs J Keenan)

  • 23-Nov-14 Best Dog

    Franklin Kennel Association [CH] (Judge was Mrs J Keenan)

  • 23-Nov-14 Best Of Breed

    Franklin Kennel Association [CH] (Judge was Mrs J Keenan)

  • 22-Nov-14 Best Dog

    Franklin Kennel Assocoation [CH] (Judge was Mrs D Wright)

  • 22-Nov-14 Intermediate of Breed

    Franklin Keennel Association [CH] (Judge was Mrs D Wright)

  • 22-Nov-14 Best Of Breed

    Franklin Kennel Association [CH] (Judge was Mrs D Wright)

  • 22-Nov-14 Intermediate of Group

    Franklin Kennel Association [CH] (Judge was Mrs D Wright)

  • 2-Nov-14 Intermediate of Breed

    Taupo Kennel Assn [CH] (Judge was Mr A Bennet)

  • 2-Nov-14 Reserve Best of Breed

    Taupo Kennel Assn [CH] (Judge was Mr A Bennet)

  • 1-Nov-14 Intermediate of Breed

    Taupo Kennel Assn [CH] (Judge was Sandra Patterson)

  • 12-Oct-14 Open of Breed

    Tauranga Kennel Assn [CH] (Judge was Annette Griffen)

  • 12-Oct-14 Best Dog

    Tauranga Kennel Assn [CH] (Judge was Annette Griffen)

  • 12-Oct-14 Best of Breed

    Tauranga Kennel Assn [CH] (Judge was Annette Griffen)

  • 11-Oct-14 Open of Breed

    Tauranga Kennel Assn [CH] (Judge was Graham Thompson)

  • 11-Oct-14 Best Dog

    Tauranga Kennel Assn [CH] (Judge was Graham Thompson)

  • 11-Oct-14 Best of Breed

    Tauranga Kennel Assn [CH] (Judge was Graham Thompson)

  • 4-Oct-14 Open of Breed

    Eukanuba National Dog Show [CH] (Judge was Mrs E Cartledge)

  • 4-Oct-14 Reserve Best Dog

    Eukanuba National Dog Show [CH] (Judge was Mrs E Cartledge)

  • 4-Oct-14 Reserve Best of Breed

    Eukanuba National Dog Show [CH] (Judge was Mrs E Cartledge)

  • 2-Oct-14 Open of Breed

    Auckland Non Sporting & UtilityDog Assn [CH] (Judge was Sue Bownds)

  • 2-Oct-14 Reserve Best Dog

    Auckland Non Sporting & UtilityDog Assn [CH] (Judge was Sue Bownds)

  • 2-Oct-14 Reserve Best of Breed

    Auckland Non Sporting & UtilityDog Assn [CH] (Judge was Sue Bownds)

  • 31-Aug-14 Intermediate of Breed

    Rotorua Kennel Assn [CH] (Judge was Mr Gary Doyle)

  • 31-Aug-14 Reserve Best of Breed

    Rotorua Kennel Assn [CH] (Judge was Mr Gary Doyle)

  • 30-Aug-14 Intermediate of Breed

    Rotorua Kennel Assn [CH] (Judge was Mr Craig Scott)

  • 30-Aug-14 Reserve Best of Breed

    Rotorua Kennel Assn [CH] (Judge was Mr Craig Scott)

  • 30-Aug-14 Intermediate of Group

    Rotorua Kennel Assn [CH] (Judge was Mr Craig Scott)

  • 13-Jul-14 Intermediate of Breed

    Kumeu Kennel Assn [CH] (Judge was Toni McNeill)

  • 13-Jul-14 Best Dog

    Kumeu Kennel Assn [CH] (Judge was Toni McNeill)

  • 13-Jul-14 Best of Breed

    Kumeu Kennel Assn [CH] (Judge was Toni McNeill)

  • 12-Jul-14 Intermediate of Breed

    Kumeu Kennel Assn [CH] (Judge was Robyn Wallis)

  • 4-May-14 Intermediate of Breed

    Eastern Bay Of Plenty kennel Assn [CH] (Judge was Mrs A Weil)

  • 4-May-14 Best Dog

    Eastern Bay Of Plenty kennel Assn [CH] (Judge was Mrs A Weil)

  • 4-May-14 Best of Breed

    Eastern Bay Of Plenty kennel Assn [CH] (Judge was Mrs A Weil)

  • 3-May-14 Intermediate of Breed

    Eastern Bay Of Plenty kennel Assn [CH] (Judge was Mr A Weil)

  • 3-May-14 Best Dog

    Eastern Bay Of Plenty kennel Assn [CH] (Judge was Mr A Weil)

  • 3-May-14 Best of Breed

    Eastern Bay Of Plenty kennel Assn [CH] (Judge was Mr A Weil)

  • 19-Apr-14 Intermediate of Breed

    Auckland Kennel Council Show [CH] (Judge was Mr M Morse)

  • 19-Apr-14 Best Dog

    Auckland Kennel Council Show [CH] (Judge was Mr M Morse)

  • 19-Apr-14 Best of Breed

    Auckland Kennel Council Show [CH] (Judge was Mr M Morse)

  • 18-Apr-14 Intermediate of Breed

    Auckland Non Sporting & UtilityDog Assn [CH] (Judge was MR Mukul Viad)

  • 9-Mar-14 Best Dog

    Hamilton Kennel Assn [CH] (Judge was Percy Green)

  • 9-Mar-14 Best of Breed

    Hamilton Kennel Assn [CH] (Judge was Percy Green)

  • 9-Mar-14 Intermediate of Breed

    Hamilton Kennel Assn [CH] (Judge was Percy Green)

  • 8-Mar-14 Intermediate of Breed

    Asian Breeds Club [CH] (Judge was Simiko Akida)

  • 8-Mar-14 Intermediate of Breed

    Hamilton Kennel Assn [CH] (Judge was M Leonard)

  • 9-Feb-14 Intermediate of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Sylvia Gartner)

  • 9-Feb-14 Best of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Sylvia Gartner)

  • 9-Feb-14 Intermediate of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Pamela Young)

  • 9-Feb-14 Best Dog

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Pamela Young)

  • 9-Feb-14 Best of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Pamela Young)

  • 9-Feb-14 Best Dog

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Sylvia Gartner)

  • 8-Feb-14 Intermediate of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Patricia Cutler)

  • 8-Feb-14 Reserve Dog of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Patricia Cutler)

  • 8-Feb-14 Reserve Best of Breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Patricia Cutler)

  • 8-Feb-14 Intermediate of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Amanda Huggins)

  • 8-Feb-14 Reserve Best Dog

    Central North Island Utility & Non Sport [OP] (Judge was Amanda Huggins)

  • 8-Feb-14 Reserve Best of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [OP] (Judge was Amanda Huggins)

  • 3-Nov-13 Junior of Breed

    Taupo Kennel association [CH] (Judge was W Chan)

  • 3-Nov-13 Reserve Best Of breed

    Taupo Kennel association [CH] (Judge was W Chan)

  • 2-Nov-13 Junior of Breed

    Taupo Kennel association [CH] (Judge was K Cannon)

  • 2-Nov-13 Reserve Best Of breed

    Taupo Kennel association [CH] (Judge was K Cannon)

  • 13-Oct-13 Best Junior Dog

    Tauranga Kennel Association [CH] (Judge was Susan Butler)

  • 13-Oct-13 Best Dog

    Tauranga Kennel Association [CH] (Judge was Susan Butler)

  • 13-Oct-13 Best Of Breed

    Tauranga Kennel Association [CH] (Judge was Susan Butler)

  • 12-Oct-13 Reserve Best Of Breed

    Tauranga Kennel Association [CH] (Judge was Cecllia Ringstrom)

  • 29-Jun-13 Junior of breed

    Hauraki Canine Association show 2 [CH] (Judge was Mrs D Johnston)

  • 29-Jun-13 Reserve Best Of breed

    Hauraki Canine Association show 2 [CH] (Judge was Mrs D Johnston)

  • 29-Jun-13 Junior of Breed

    Hauraki Canine Association show 1 [CH] (Judge was Mr J Palmer)

  • 5-May-13 Junior of Breed

    Eastern Bay Of Plenty Kennel Assn [CH] (Judge was Mrs E J S Parker)

  • 5-May-13 Best dog

    Eastern Bay Of Plenty Kennel Assn [OP] (Judge was Mrs E J S Parker)

  • 5-May-13 Best of breed

    Eastern Bay Of Plenty Kennel Assn [CH] (Judge was Mrs E J S Parker)

  • 4-May-13 Junior of Breed

    Eastern Bay Of Plenty Kennel Assn [CH] (Judge was Miss E Davies)

  • 21-Apr-13 Junior of Breed

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Mr Geoff Whitfield)

  • 21-Apr-13 Best Dog

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Mr Geoff Whitfield)

  • 21-Apr-13 Best of breed

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Mr Geoff Whitfield)

  • 20-Apr-13 Best Dog

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Ms Anna Ancell)

  • 20-Apr-13 Junior of Breed

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Ms Anna Ancell)

  • 20-Apr-13 Best of breed

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Ms Anna Ancell)

  • 10-Mar-13 Reserve Best Of Breed

    The Spitz Breeds Club [CH] (Judge was Glenda Goller)

  • 10-Mar-13 Junior of Breed

    The Spitz Breeds Club [CH] (Judge was Glenda Goller)

  • 10-Mar-13 Junior of Breed

    Hamilton Kennel Assn [CH] (Judge was Gordon Winch)

  • 10-Mar-13 Reserve Best Of Breed

    Hamilton Kennel Assn [CH] (Judge was Gordon Winch)

  • 10-Feb-13 Reserve Best Of breed

    Tokoroa canine Assn [CH] (Judge was Mrs C Butler)

  • 10-Feb-13 Junior of Breed

    Tokoroa canine Assn [CH] (Judge was Mrs C Butler)

  • 9-Feb-13 Reserve Best Of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Mrs S Gartner)

  • 9-Feb-13 Junior of Breed

    Tokoroa canine Assn [CH] (Judge was Mr R M Smith)

  • 9-Feb-13 Junior of Breed

    Central North Island Utility & Non Sport [CH] (Judge was Mrs S Gartner)

  • 9-Feb-13 Reserve Best Of breed

    Tokoroa Canine Association [CH] (Judge was Mr R M Smith)

  • 21-Jan-13 Junior of breed

    Cambridge Kennel Association [CH] (Judge was Mr Geoff Whitfield)