Northland Canine Association (SHOW 2) (North Is, NZ)

Date of Show : 21-Jan-17 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Dr Jonathan Mesach (Indonesia)

Best in Show & Open in Show: German Shorthaired Pointer
NZ Gr & Spl Gr Ch Arosa Ur Upperclass (M L Reichmuth)
Runner Up in Show: Dalmatian
NZ Sup Ch Cristabo Tails By Candlelite (C Peck & S McKandry)
Baby in Show: West Highland White Terrier
Limerick Limited Edition (Jane O'Connor)
Puppy in Show: Labrador Retriever
Croftsway One Starry Night (AI) (Julie Bedford-Pope)
Junior in Show: Australian Shepherd
NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Jorge Nallem (Uraguay)

Best in Group & Open in Group: Pekingese
NZ Ch Tai Yuan Playing with Fire (Ashleigh & Dianne Rogers & Cath Tippett)
Baby in Group: Pug
Chopsticks Gift Of The Gab (L Clarke)
Junior in Group: Lowchen
NZ Ch Black Tie Affair of Cheraton (Mrs Virginia Barlow)
New Zealand Bred in Group: Pug
NZ Ch Asay Clever Trever (Ann van Gijs)

Affenpinscher
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: Aphpyn Mclinda-Mae (P Rhodes & P O'Grady)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Shado-Lans Flyin First Class at Altmark (Robyn Campbell/Denise Clark)

Bichon Frise
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: NZ CH / J CH Serbia & Montenegro Luxury Love Avero (Imp RUS) (Anne Batiste)
Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Joyau Just Like a Cloud (Anne Batiste)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Juleko Topchee-Millie (P O'Grady)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB & Puppy of Breed: Salinacruz Jack Flash (Y Tester)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Juleko Renascence Queen (T Tribble)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Raksha Shilo Yuki (Patricia Ward)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Kiseki Mikimoto (Imp AUST) (Patricia Ward)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Chiisana Kokuo Shinno (EG & CM Potts)
Puppy of Breed: Chiisana Kandai Okurimono (E G & C M Potts)

Lowchen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Black Tie Affair of Cheraton (Mrs Virginia Barlow)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Tai Yuan Playing with Fire (Ashleigh & Dianne Rogers & Cath Tippett)
R/UP BOB & Res Dog CC: NZ Ch Alcazar Hi Return Of The Fire (Gloria Shepherd)

Pug
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Asay Clever Trever (Ann van Gijs)
Bitch CC & New Zealand Bred (Bitch) of Breed: NZ Ch Chopsticks UCan Bite My Cake (L Clarke)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Chopsticks Get Out Of My Way (L Clarke)
Baby of Breed: Chopsticks Gift Of The Gab (L Clarke)
Puppy of Breed: Sweetess I Have A Dream (Imp AUST) (Ashleigh Rogers / Anna Ancell / Kristy De Freitas)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
NZ Ch & Aust Sup Ch Swanky The Enforcer (Imp AUST) (Darren & Tania Slade / Shane Avery &Tiffany Ross)
Runner Up in Group: Staffordshire Bull Terrier
NZ Gr Ch Rojeme Baby It's A Screamer (S & G Meredith)
Baby in Group: West Highland White Terrier
Limerick Limited Edition (Jane O'Connor)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
NZ Ch Rojeme Justa Sweet Dream (Darren & Tania Slade)
Junior in Group: Border Terrier
NZ Ch Otterpond Beretta (Gloria Geraghty)
Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
NZ Ch Rufdiamoz Ragnaroc (Imp AUST) (Catherine Turbitt)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Rufdiamoz Ragnaroc (Imp AUST) (Catherine Turbitt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Amstarfx Mission Complete (Imp AUST) (S Dennis)
Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch AmstarFX Tassie Magic (Imp AUST) (Sue Dennis)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ & Aust Ch Bohunt Pistols at Dawn (Imp AUST) (Gloria Geraghty & Gaela Whyte)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Muterus Colder Than The Moon (Mrs Nadine Steele)
Res Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Otterpond Beretta (Gloria Geraghty)
New Zealand Bred of Breed: Bordour It's a wind up (Nicola Swan)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: NZ Ch Raiden Goodnight Gotham (D Nathan)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Lynmar Dreams R' Free (Linda C Strongman)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: NZ Ch Lynmar A Rivers Whisper (Linda C Strongman)

Kerry Blue Terrier
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Shado-Lans Sippin' Tequila (Anastasia Shadrina)

Parson Russell Terrier
BOB, Dog CC & Baby of Breed: NZ Ch Charizelle Cpt Jack Sparrow (Giselle Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Charizelle Icy Storm (Giselle Fletcher)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch & Aust Sup Ch Swanky The Enforcer (Imp AUST) (Darren & Tania Slade / Shane Avery &Tiffany Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Gr Ch Rojeme Baby It's A Screamer (S & G Meredith)
Res Bitch CC: NZ Ch Aldoushire Fairest Of Th Ball (Shannon & Paul Aldous)
Puppy of Breed: NZ Ch Rojeme Justa Sweet Dream (Darren & Tania Slade)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Whitebriar Just Raisin Hell (Jane O'Connor / Maureen Murphy & Vanessa Edwards)
R/UP BOB, Dog CC & Baby of Breed: Limerick Limited Edition (Jane O'Connor)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)

Best in Group & Open in Group: German Shorthaired Pointer
NZ Gr & Spl Gr Ch Arosa Ur Upperclass (M L Reichmuth)
Runner Up in Group: Pointer
Am Ch Seasyde Chise (Lynn Fitzgerald, Helyne E Medeiros, Diane O'Neill, Jordyn O'Neill)
Baby in Group: Cocker Spaniel
NZ Ch Janan Can't Hurry Love (Carolyn Hogg)
Puppy in Group: Labrador Retriever
Croftsway One Starry Night (AI) (Julie Bedford-Pope)
Intermediate in Group: German Shorthaired Pointer
NZ Ch Jagdhunde Untill Forever (Shaun Ireland)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Avila Mischief Maker (Mrs A Taylor)
Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Janan Fool's Gold (Carolyn Hogg)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Avila Believe in Magic (Mrs A Taylor)
Baby of Breed: NZ Ch Janan Can't Hurry Love (Carolyn Hogg)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Bushman Southern Coovara (Imp AUST) (V & A Pratt)
R/UP BOB & Res Dog CC: NZ Ch Bushman Trouble Is (Imp AUST) (V & A Pratt)
Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Kiwiline Deja Vu (V & A Pratt)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr & Spl Gr Ch Arosa Ur Upperclass (M L Reichmuth)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Arosa Ain't He Nice (AI) (Michele Reichmuth)
Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Jagdhunde Untill Forever (Shaun Ireland)
Junior of Breed: Jagdhunde Veni Vedi Vici (Mrs Gail Blankley)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Sandlewood Take - A - Bow (S Fleming, G Nelson & P Gordon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Speyside Bon Chance (Angela Milsted)

Irish Setter
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Nevallo Worth the Chance (Paige O'Neill)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Pineridge Making Moves (Shona Sherrard)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Croftsway Film Star (Julie Bedford-Pope)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Croftsway One Starry Night (AI) (Julie Bedford-Pope)
Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Mistybrook Man Of Vision (Peter & Jan Wallace)
Res Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Croftsway Tommee (AI) (Julie Bedford-Pope)

Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am Ch Seasyde Chise (Lynn Fitzgerald, Helyne E Medeiros, Diane O'Neill, Jordyn O'Neill)
R/UP BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ & Aust Ch Chesterhope Play it Again (D & J O'Neill)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Weissenberg Pocket Rocket (Kathy White)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: NZ Ch Weissenberg The Phantom (Anne Porter)
Res Bitch CC: NZ Ch Weissenberg High Society (K White & A Porter)
Baby of Breed: Weissenberg Flirtn with Fire (Kathy White)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Bryndoain Just Too Cool At Brynmor (Kelly Te Reo)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Afonderi Calico Jack (N McBurney & J McBurney)
Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Brynmor Hello Sunny (Kelly Te Reo)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Afonderi All the Way May (N McBurney & J McBurney)
Baby of Breed: Brynmor Kool Kash (Kelly Te Reo)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Dr A Wardhana (Indonesia)

Best in Group & New Zealand Bred in Group: Dachshund (Smooth Haired)
NZ Spl Gr Ch Dachsford Merlot (David W & Kathleen A Hardwick)
Runner Up in Group: Whippet
NZ Gr Ch Ronndal Keepsake at Arcon (Anita Henderson)
Puppy in Group: Whippet
NZ Ch Shenace Stole A Kiss At Lanmardic (Danielle Walden)
Junior in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Dacville Irresistible (Mrs Shirley Brown)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Chakdarra Hi Ho Silver Lining (Tracy Locke)
Bitch CC & Puppy of Breed: Royal Blood of Farrah (Tracy Locke)

Beagle
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Sarangrave Blubirds The Word (Amorine Ward)
R/UP BOB & Res Dog CC: Karakush Milestone (Imp AUST) (Karla Magnus & Leigh Gibson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sarangrave Ginger Kisses (Amorine Ward)

Borzoi
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Mayvale's Russian Dancer (Wendy Finlayson)
R/UP BOB & Bitch CC: NZ Ch Ulyanov Fire and Mist (C Holloway & W Goodin)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Ulyanov The Truth is out there (C Holloway/W Goodin)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Dacville Captivate (Mrs Shirley Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dacville Irresistible (Mrs Shirley Brown)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Assuana Simply Red (Imp AUST) (David & Kathleen Hardwick)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Spl Gr Ch Dachsford Merlot (David W & Kathleen A Hardwick)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Dachsford Gold Fern (David & Kathleen Hardwick)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Nasus Chrishemsworth (Imp AUST) (David W & Kathleen A Hardwick)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Koruridge Perfect Day (Peter Boyes)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: NZ Ch Koruridge Perfect Storm (Peter Boyes)

Whippet
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Gr Ch Ronndal Keepsake at Arcon (Anita Henderson)
R/UP BOB & Res Bitch CC: NZ Ch Taejaan Pure Heroine at Arcon (Imp AUST) (Anita Henderson)
Dog CC & Puppy of Breed: NZ Ch Shenace Stole A Kiss At Lanmardic (Danielle Walden)
Junior of Breed: NZ Ch Ronndal Rabble Rouser (Eva Ekstam)
Intermediate of Breed: NZ Ch Shenkhan Four Seasons (Merle Powley)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Robin Robertson (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Australian Shepherd
NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Runner Up in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Jade vom Springberg-Volkerson (Barbara Glover)
Puppy in Group: Bearded Collie
Llanddona Frankly Blue (Bronwyn Falconer)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Fleming)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: NZ Ch Ukulunga Black Swan (Bronwyn Falconer)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Llanddona Frankly Blue (Bronwyn Falconer)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Clan-Abby NZ-Back-To-Th-Future (P & J C Vos / J L Vos-Butler)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Waveney Imagine Diamonds (Imp AUST) (Mrs A Tidswell & Ms G Stockman)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Angelo vom Volkerson (B A Glover)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Toatahi Jumpin Jack Flash (Janet King)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: NZ Ch Toatahi Play With Fire (Janet King)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Jade vom Springberg-Volkerson (Barbara Glover)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Toatahi Far Away Eyes (Janet King)

Shetland Sheepdog
Baby of Breed: Beaucourt Dare To Dream (Cheryl Aalen)
Junior of Breed: Beaucourt Gold Lining (Cheryl Aalen)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Pandorras Dragon-Hunter (Nathalie Sperling/Tanya Omlo-van Geffen)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Kathy Smith (VIC)

Best in Group & New Zealand Bred in Group: Bernese Mountain Dog
NZ Ch Imagin Chivas Regal (M Gadsdon & A Patterson)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Boxer
NZ Ch Roski Rocketman (K K & R J Mihaka)
Baby in Group: Rottweiler
Runciman Just Call Me Sir (Mary Pearce)
Junior in Group: Rottweiler
NZ Ch Cobilde Kebechets Temptation (Imp AUST) (Steve Greer/ Bill & Denise Smith)
Open in Group: Dobermann
NZ Ch Martyn Alice in Wonderland @ Parima (Martyn/ Lisa & Cassidy Slade / Sam Hedges)

Akita
BOB & Baby of Breed: Arvon's From the Hearth (Terry Newdick & Michelle Woods)
R/UP BOB & Baby (Bitch) of Breed: Arvon's Out of the Ashes (Terry Newdick & Michelle Woods)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Koolrunnings Summer Shadow (Johnson / Fraser / Loft / Joyce)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Koolrunnings Just Drift'n (L Johnson/ D Fraser & C Loft)

Anatolian Shepherd Dog
BOB & Puppy of Breed: Vadi Artemisia (H Morrissey)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Imagin Chivas Regal (M Gadsdon & A Patterson)
Baby of Breed: Imagin Mines A Jack Daniels (K Hine & M Gadsdon)

Boxer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Roski Rocketman (K K & R J Mihaka)
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Valeska Booty Call (Lloyd Harrison)
Res Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Kadence The Heartbreaker (AI) (Aynsley Downie)
Baby of Breed: Valeska Kiss me all over (Iko)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: NZ Ch Waterlea's Mad About The Boy (V & W Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: NZ Ch Waterlea's Pride And Joy (V & W Mills)
Res Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Waterlea's Georgie Girl (V & W Mills)
Baby of Breed: Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Martyn Alice in Wonderland @ Parima (Martyn/ Lisa & Cassidy Slade / Sam Hedges)

Italian Corso Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Itacor Ebony Dream (Imp AUST) (Sharron Mischefski)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Cobilde Kebechets Temptation (Imp AUST) (Steve Greer/ Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Waitiro Clevedon Cool As Ice (Ethan Clarke / Chris & Cathy Duder)
Res Dog CC & Baby of Breed: Runciman Just Call Me Sir (Mary Pearce)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Samonarch Wings of Gold (AI) (Karla Magnus)
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Samonarch Butterfly Wishes (AI) (Amber Li)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Zauberei Xquisite By Ramos (Jocelyn Field / Leanne McTear)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Snowolf Golden Insignia (L Eksteen & R Scheepers)

St Bernard
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Tai Yuan Worth T'Wait (Gail Sharp)
R/UP BOB, Bitch CC & Baby of Breed: Tai Yuan The Legacee (Dianne & Ashleigh Rogers / Cath Tippett)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Kaye Finlayson (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
NZ Sup Ch Cristabo Tails By Candlelite (C Peck & S McKandry)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Boston Terrier
Rossdhu NoFashun FauxPas with Devine (Mrs T A Colquhoun)
Baby in Group: Chow Chow
NZ Ch Canute Black Widow (L Franghetti-Tupaea)
Junior in Group: Boston Terrier
Blakjakboztn Miroyalle Kutenes (Imp AUST) (J Henderson)
Intermediate in Group: French Bulldog
NZ Ch Labohrem Showem No Mercy (P Rollo)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rossdhu NoFashun FauxPas with Devine (Mrs T A Colquhoun)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Zareba Thunda From Down Under (Imp AUST) (Judith Henderson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Blakjakboztn Miroyalle Kutenes (Imp AUST) (J Henderson)

Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sittingbull Assassins Touch (L Burgess & K Neale)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Canute Acheron (T Hubbard)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Canute Jack Daniels (T Hubbard)
Baby of Breed: Ngawhetu Cookie Lyons (T Hubbard)

Chow Chow
R/UP BOB & Baby of Breed: NZ Ch Canute Black Widow (L Franghetti-Tupaea)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Cristabo Tails By Candlelite (C Peck & S McKandry)

French Bulldog
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Labohrem Showem No Mercy (P Rollo)
Res Bitch CC & Baby of Breed: NZ Ch Warfare Vu Rakesha (Vannessa Joyce)

Japanese Spitz
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ & Aust CH Drakon Don't Tell the Bride (Anya Trainor)

Poodle (Standard)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kateisha Dario Grande (Miss S Donaldson / Ms Y Smith / Mr J Stanton)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lombaadi Got The Gos (J Earnshaw)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Garwey Global Affair at Lombaabi (Imp AUST) (Jullia Earnshaw)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Aztlon Yser Hu (Vivian Hartley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Aztlon Hsi Hsing (Janet McAleer)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aztlon Yser Rgyal-Bu (Janet McAleer)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Baiya A Hearts Choice (Hayley McAleer)
Puppy of Breed: Aztlon Smoke and Mirrors (Vivian Hartley)