Rottweiler Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Rottweiler (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

7-Apr-24 (Sunday)

Cambridge Kennel Association (North Is, NZ)

General Specials : Mr Kevin Young (South Africa)   Group Specials : Mr Tony Wu (Taiwan)

Baby in Show: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)
Baby in Group: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)
Baby of Breed: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)
Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)


6-Apr-24 (Saturday)

Cambridge Kennel Association (North Is, NZ)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)



30-Mar-24 (Saturday)

North Canterbury Kennel Association (Show 1) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Tony Wu (Taiwan)   Group Specials : Mr Kevin Young (South Africa)

Intermediate in Group: NZ Ch Brookvale Parker At Kauriland (T & J Marsh)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Brookvale Parker At Kauriland (T & J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


North Canterbury Kennel Association (Show 2) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Kevin Young (South Africa)   Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)

Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Intermediate in Group: NZ Ch Brookvale Parker At Kauriland (T & J Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Brookvale Parker At Kauriland (T & J Marsh)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: NZ Ch Kauriland Purple Haze at Brookvale (S Orlowski / T & J Marsh)


29-Mar-24 (Friday)

North Canterbury Kennel Association (Benefit Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: NZ Ch Kauriland Purple Haze at Brookvale (S Orlowski / T & J Marsh)


South Island Non-Sporting & Utility Dog Association (Show 1) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Tony Wu (Taiwan)   Group Specials : Mr Tony Wu (Taiwan)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Brookvale Hi Hope at Kauriland (T & J Marsh)


24-Mar-24 (Sunday)

Geraldine County Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mr Thukaram Preetham (India)   Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)

R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)


Napier Kennel Centre (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Puppy in Group: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


Napier Kennel Centre (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


23-Mar-24 (Saturday)

Geraldine County Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Miss Stacey Sewell (WA)   Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)


Wairoa Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


Wairoa Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mrs Carole Long (New Zealand)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


17-Mar-24 (Sunday)

Otago Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)



16-Mar-24 (Saturday)

Otago Kennel Association (AM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Otago Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr S Shen (Singapore)

Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Bitch CC & Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


10-Mar-24 (Sunday)

Buller Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Ms Donna Morris (NSW)   Group Specials : Ms Lavina Diamanti (New Zealand)

Runner Up in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Intermediate in Group: NZ Ch Kauriland Purple Haze at Brookvale (S Orlowski / T & J Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Kauriland Purple Haze at Brookvale (S Orlowski / T & J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


9-Mar-24 (Saturday)

Buller Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Ms Lavina Diamanti (New Zealand)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Intermediate in Group: NZ Ch Kauriland Purple Haze at Brookvale (S Orlowski / T & J Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Kauriland Purple Haze at Brookvale (S Orlowski / T & J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Buller Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Eileen Garlick (New Zealand)   Group Specials : Mrs Eileen Garlick (New Zealand)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Intermediate in Group: NZ Ch Kauriland Purple Haze at Brookvale (S Orlowski / T & J Marsh)
R/UP BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Intermediate of Breed: NZ Ch Kauriland Purple Haze at Brookvale (S Orlowski / T & J Marsh)


3-Mar-24 (Sunday)

Hamilton Kennel Association (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)   Group Specials : Mrs Peta Weber (NSW)

Baby in Group: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Amajah Red Rose (Sharlene Storey)
Dog CC & Baby of Breed: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)


North Otago Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mr Simon Mills (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)


2-Mar-24 (Saturday)

Hamilton Kennel Association (North Is, NZ)

General Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)   Group Specials : Ms Natasha Baxter (South Africa)

Baby in Group: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Amajah Red Rose (Sharlene Storey)
Res Dog CC & Baby of Breed: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)


North Otago Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)


25-Feb-24 (Sunday)

Canterbury Ladies Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)

Runner Up in Show: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)


Hawkes Bay Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mrs Diane Riley (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
Res Bitch CC: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


Hawkes Bay Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Puppy in Group: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


24-Feb-24 (Saturday)

Central Hawkes Bay Kennel Society (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Runner Up in Group: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


Central Hawkes Bay Kennel Society (Show 3) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

Best in Group & Open in Group: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)


Canterbury Ladies Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)


23-Feb-24 (Friday)

Central Hawkes Bay Kennel Society (North Is, NZ)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)


18-Feb-24 (Sunday)

Horowhenua Kennel Association (North Is, NZ)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

Best in Group & Open in Group: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)


Ashburton Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Miss Ainslie Carius (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)


17-Feb-24 (Saturday)

Horowhenua Kennel Association (North Is, NZ)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Best in Group & Open in Group: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
Puppy in Group: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


Ashburton Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mrs P Middleton (New Zealand)   Group Specials : Mr Mark Lawrence (New Zealand)

Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Brookvale Parker At Kauriland (T & J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


11-Feb-24 (Sunday)

Waikouaiti Kennel Association (Show 1) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Waikouaiti Kennel Association (Show 2) (South Is, NZ)

General Specials : Mr William Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)

Puppy in Show: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Waikouaiti Kennel Association (Benefit Show 1) (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)   Group Specials : Mr William Smith (QLD)

Puppy in Show: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Waikouaiti Kennel Association (Benefit Show 2) (South Is, NZ)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

Puppy in Show: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Tokoroa Canine Association (North Is, NZ)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

Res Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


10-Feb-24 (Saturday)

Tokoroa Canine Association (North Is, NZ)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


4-Feb-24 (Sunday)

Gore & Districts Kennel Association (Benefit Show 1) (South Is, NZ)

General Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia)   Group Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia)

Runner Up in Show: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Gore & Districts Kennel Association (Benefit Show 2) (South Is, NZ)

General Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)   Group Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)

Runner Up in Show & Open in Show: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Hibiscus Coast Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mr Kang Young Sik (Korea)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)


Hibiscus Coast Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)


3-Feb-24 (Saturday)

Purina Pro Plan Auckland Exhibition Centre (Champ Show) (North Is, NZ)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Michele Reichmuth (New Zealand)

Junior in Group: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)


Purina Pro Plan Auckland Exhibition Centre (Benefit Show) (North Is, NZ)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mr Kang Young Sik (Korea)

Baby in Show: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)
Baby in Group: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: NZ Ch Amajah Cover Me N Candy (S Storey)
Baby of Breed: Kejova Falkorr At Amajah (Sharlene Storey)


Gore & Districts Kennel Association (Show 1) (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Louise R Harris (New Zealand)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Gore & Districts Kennel Association (Show 2) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Louise R Harris (New Zealand)

Best in Show & Open in Show: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Best in Group & Open in Group: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Platinum Sup Ch Brookvale J-Parker at Kauriland (Tony & Judith Marsh)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


28-Jan-24 (Sunday)

Nelson District Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mr Kang Young Sik (Korea)   Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


27-Jan-24 (Saturday)

Nelson District Kennel Association (AM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)   Group Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)

Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


Nelson District Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)   Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)

Puppy in Group: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)
Puppy of Breed: Kauriland Rebel Law at Brookvale (S Orlowski & T&J Marsh)


21-Jan-24 (Sunday)

Wanganui Kennel Society (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs R McCarry-Beattie (Ireland)   Group Specials : Mrs Christina Rafton (NSW)

Puppy in Show: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)
Runner Up in Group: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
Puppy in Group: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


Wanganui Kennel Society (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Christina Rafton (NSW)   Group Specials : Mrs R McCarry-Beattie (Ireland)

Runner Up in Group: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
Puppy in Group: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


20-Jan-24 (Saturday)

Manawatu Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mr C Beattie (Ireland)   Group Specials : Mr C Beattie (Ireland)

Junior in Show: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
Runner Up in Group & Junior in Group: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)
R/UP BOB & Res Dog CC: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)


Manawatu Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)

Best in Group & Open in Group: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
Puppy in Group: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spr Ch Ubersein Fair Dinkum (Imp Aust) (Ms Wiki Te Tau)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalten's Running on Faith (Tracy Gempton)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kelson Th Empire Strikes Back (S Dyason)