Napier Kennel Centre (Show 1) (North Is, NZ)

Date of Show : 31-Mar-19 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Peter Frost (VIC)

Best in Show & Intermediate in Show: Samoyed
NZ Ch Zaminka Cat Amongst Pigeons (Jessica Bello / L & G Carleton)
Baby in Show: Whippet
Arcon Poker Face (Anita Henderson)
Minor in Show: Rhodesian Ridgeback
Puririknoll Roll Me Away (Miss Brenda Pender)
Puppy in Show: Pug
Paradiz Ronado Rocky Balboa (Imp ITA) (Tanya Dowd)
Junior in Show: Boxer
NZ Ch Eseldown First Class Ticket (Carol Kerr)
New Zealand Bred in Show: Great Dane
NZ Gr Ch Congistador Uncorked (R & P Lowe)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Peter Frost (VIC)

Best in Group & Puppy in Group: Pug
Paradiz Ronado Rocky Balboa (Imp ITA) (Tanya Dowd)
Runner Up in Group & Junior in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Salinacruz White Gold (Y Tester)
Baby in Group: Japanese Chin
Kino Deck The Halls (Cathy Garvey-Webb)
Intermediate in Group: Cavalier King Charles Spaniel
NZ Ch Viewlands Gentleman Jim (Lois Strickett)
New Zealand Bred in Group: Havanese
Aare Sabio Miara (Tim Delaney)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Matmor High Society (imp Aust) (Mrs K & E Leslie / Mr M Morse & Mr W Hend)
Puppy of Breed: Matmor Shenanigans (Imp AUST) (K Leslie)
Intermediate of Breed: NZ Ch Viewlands Gentleman Jim (Lois Strickett)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB & Junior of Breed: Salinacruz White Gold (Y Tester)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Juleko Ananmi Pilgrims Poetry (A Porter & C Holloway)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Juleko Ananmi Pixie (Anne Porter & Chris Holloway)

Havanese
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: Aare Sabio Miara (Tim Delaney)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Frostqueen Courtesan at Kino (Imp AUST) (Cathy Garvey-Webb)
Baby of Breed: Kino Deck The Halls (Cathy Garvey-Webb)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Panache Candle In The Wind (Solitaire Robertson & Phil Kersey)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Pinquest Valar Morghulis (Aimee Hamlin)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Pinquest The North Remembers CGCS (Aimee Hamlin)

Pug
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Paradiz Ronado Rocky Balboa (Imp ITA) (Tanya Dowd)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: ForrestBlack Box O'Choclates (Tanya Dowd)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Julie Keenan (VIC)

Best in Group & Open in Group: Kerry Blue Terrier
NZ Spl Gr Ch Mick Jagger of TheCrazyBlu for Aryakas(Imp ITY) (Denise Clark)
Runner Up in Group & Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
NZ Ch Lidaby The Lone Ranger (Lisa Martel)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Zoendy Memphis Rock (Wendy O'More)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Anevay Return Of The King (Cara Gill)

Border Terrier
Junior of Breed: NZ Ch Mossrose Shady Knight (S McKandry/ A Logan/ A McArthur)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Baby of Breed: Zoendy Memphis Rock (Wendy O'More)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Zoendy Princess Xena (Wendy O'More)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Spl Gr Ch Mick Jagger of TheCrazyBlu for Aryakas(Imp ITY) (Denise Clark)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Lidaby The Lone Ranger (Lisa Martel)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Lidaby Dark Knight Rises (M Berkers & L Martel)
Baby of Breed: Renegade Flash for Takoda (A Marett)
Minor of Breed: Sladestaff Dream Master (Tania & Darren Slade)
Minor (Bitch) of Breed: Takoda Witchery (A Marett)
Puppy of Breed: Anevay Return Of The King (Cara Gill)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)

Runner Up in Group: Gordon Setter
Deveron Caught In The Moment (Imp AUST) (Karen Leslie)
Junior in Group: Welsh Springer Spaniel
Brynmor Ladies League (Kelly Te Reo)
New Zealand Bred in Group: Weimaraner
NZ Ch Greyflyte Southern-Nik (AI) (Mrs Julie Jorey)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Gr Ch Hipoint Aurelio (Imp AUST) (G Gulbransen / R & J Mirto)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tesoro Evening Star (Michelle Williamson)
Res Bitch CC: Tesoro Winter Holly (Michelle Williamson)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Janan Watch Me Shine (Carolyn Hogg)
R/UP BOB, Bitch CC & Baby of Breed: Janan Suga N Spice (Carolyn Hogg)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Janan The Mistress (Carolyn & Ruby Hogg)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Kiokio Conrad (Abi Richmond & Tom Richmond)
R/UP BOB & Baby of Breed: Ponsonby Sgt Pepper (Kath Lodge)

Golden Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arctique Summer Rain (Liz Steed)
New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Arctique Let The Thunda Roll (Liz Steed)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Deveron Caught In The Moment (Imp AUST) (Karen Leslie)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Ponsonby Pinball Wizard (Kath Lodge)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Yarramo Song of Ice and Fire (Imp AUST) (Michelle Williamson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Karamu Fine Design (Ms Rosemarie Cavaney)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Bradorla Counter Measure (Imp AUST) (Bevan Thorby)
Res Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Eventide Southern Cross (Angela Murray)
Minor of Breed: Mickey's NZ Edition of Lonegum (Michelle Lynch)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Glynfyre About to be at Lonegum (Michelle Lynch)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Weissenberg Stone The Crows (Kathy White)
R/UP BOB, Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Greyflyte Southern-Nik (AI) (Mrs Julie Jorey)
Intermediate of Breed: NZ Ch Weissenberg The Phantom (Anne Porter)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Bryndoain Just Too Cool At Brynmor (Kelly Te Reo)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Brynmor Ladies League (Kelly Te Reo)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bryndoain Uptown Girl (Sue Lawless)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Best in Group & Open in Group: Whippet
NZ Ch Taejaan Pure Heroine at Arcon (Imp AUST) (Anita Henderson)
Runner Up in Group & Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Jambo Brava Auksinis Feniksas (Elizabeth Cubley)
Baby in Group: Whippet
Arcon Poker Face (Anita Henderson)
Minor in Group: Rhodesian Ridgeback
Puririknoll Roll Me Away (Miss Brenda Pender)
Puppy in Group: Beagle
Sarangrave I'l Leave T'Lite On (Amorine Ward)
Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
NZ Ch Maxred Prince Siegfried (Elaine J Ingram)
New Zealand Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
NZ Ch Koruridge Dziva of the Shonas (Liz Cubley)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Bayparque Dapper Dan (D & B Pender)

Beagle
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Sarangrave My Kitchen Rules (AI) (Amorine Ward)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sarangrave PlayN Hardball (AI) (Amorine Ward)
Puppy of Breed: Sarangrave I'l Leave T'Lite On (Amorine Ward)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Maxred Prince Siegfried (Elaine J Ingram)
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Maxred Sweet-Addiction (Elaine J Ingram)
Puppy of Breed: Dacville Enchantment (Mrs S M Brown)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Stefara In A Nut Shell (Mikayla Mattock)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Megara Of Pentaki (Mrs Lynley Bray & Mr Martin Hewitt)
Intermediate of Breed: NZ Ch Stefara Dont push my Buttons (M Mattock)

Foxhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Sarangrave Big Bad Wolf (Amorine Ward)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Jambo Brava Auksinis Feniksas (Elizabeth Cubley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Koruridge Dziva of the Shonas (Liz Cubley)
Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Koruridge Storm of Shango (Liz Cubley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Puririknoll Roll Me Away (Miss Brenda Pender)
Open of Breed: NZ Ch Moonridge Jedz Proteus (Brenda Pender)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Taejaan Pure Heroine at Arcon (Imp AUST) (Anita Henderson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Arcon Blue Suit N Tie (Coral Henderson)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Arcon Poker Face (Anita Henderson)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Coral Gray (SA)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Ita & NZ Sup Ch Shaggybark American Lover of Aryakas at Snodragon (Imp USA) (Rob Ellis)
Runner Up in Group & New Zealand Bred in Group: Australian Cattle Dog
NZ Ch Taylords Pure Bundy (Jane Taylor)
Puppy in Group: German Shepherd Dog
Aubernee Hallelujah (B & F Anderson)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Pinemist Playin' It Cool with Kelbryn (AI) (Diane Cooper & Anne Lacey)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Taylords Pure Bundy (Jane Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Taylords Marlee In Red (Kay Taylor)

Bouvier des Flandres
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Flandresfarm California KO Blu (T D Lawrence H Hulman W Hulman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: NZ Ch Flandresfarm American-Storm (Karen Hatfull & Teresa Lawrence)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Tacbrave Star N TheKnight (Imp AUST) (M Palmer)

German Shepherd Dog
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aubernee Hallelujah (B & F Anderson)
Bitch CC & Open of Breed: Galina Von Gavarol (A & L Hastings)
Baby of Breed: Toatahi Sharpshooter at Kulak (Leeann Hastings)
Junior of Breed: NZ Ch Reidhaus Matchmaker At Kulak (L Hastings)
New Zealand Bred of Breed: Der Ingolsta Ebonee (Lesley Kersey)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Toatahi Paint It Black (Rachael Rogge)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Oakway Black Magic (Kelly Bray)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Ita & NZ Sup Ch Shaggybark American Lover of Aryakas at Snodragon (Imp USA) (Rob Ellis)

Shetland Sheepdog
Res Bitch CC: NZ Ch Shelbrae Sip The Bubbly For Me (Imp AUST) (M Hasan)
Minor of Breed: Beaucourt Pinkie Promise (Cheryl Aalen)

Swedish Vallhund
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Torvall Pink Petticoat (Kathy & Greg Sloane)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Kawera Hunt The Dream With Rodwell (W O'Callaghan/B Smeeton)
R/UP BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Kawera Dragonhunter (Wendy O'Callaghan)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kawera Black Iced Sunrise At Pinemist (W O'Callaghan/D Cooper)

Welsh Corgi (Pembroke)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kawera Klassic Re-runs From Kelbryn (W O'Callagahan/A Lacey)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Pinemist Playin' It Cool with Kelbryn (AI) (Diane Cooper & Anne Lacey)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Valerie Carter (SA)

Best in Group & Intermediate in Group: Samoyed
NZ Ch Zaminka Cat Amongst Pigeons (Jessica Bello / L & G Carleton)
Runner Up in Group: Siberian Husky
NZ Ch Melandar Wild Fire (Deane & Heather Wald)
Baby in Group: Bernese Mountain Dog
Schallenberg Quiet Riot (Linda Jury)
Minor in Group: Boxer
Kadence Ace Of Hearts (AI) (Aynsley Downie)
Puppy in Group: Rottweiler
Ubersein You Beauty (Imp AUST) (Sharlene Storey)
Junior in Group: Boxer
NZ Ch Eseldown First Class Ticket (Carol Kerr)
New Zealand Bred in Group: Schnauzer (Giant)
NZ Spr Ch Zauberei Xquisite By Ramos (Jocelyn Field / Leanne McTear)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ & Can Ch Belnois Patriots Pride (Imp CAN) (Linda & Chris Jury)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Schallenberg Pride and Joy (Linda Jury)
Res Dog CC & Baby of Breed: Schallenberg Quiet Riot (Linda Jury)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Sennen Picture Perfect (Imp AUST) (Linda Jury)

Boxer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Eseldown First Class Ticket (Carol Kerr)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Eseldown Glitter in Motion (Carol Kerr)
Minor of Breed: Kadence Ace Of Hearts (AI) (Aynsley Downie)
Puppy of Breed: Roski Bentayga Crusing (K K & R J Mihaka)
New Zealand Bred (Dog) of Breed: NZ Ch Roski Rocketman (K K & R J Mihaka)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)

Dobermann
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: NZ Sup Ch Martyn Big Bad Wolf At Parima (Melissa Armit)
Junior of Breed: NZ Ch Martyn Two For The Show At Armit (Melissa Armit)

Newfoundland
R/UP BOB & Res Dog CC: NZ Gr Ch Miquelon Night Star (Maria Hoebergen)

Rottweiler
R/UP BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Sahne Code Red (Sharlene Storey & Rita Grenyer)
Res Dog CC: NZ Ch Sambonnie wish me luck (Helen harris)
Res Bitch CC: NZ Ch Sahne Rapt N Silver (Sharlene Storey & Scott Maindonald)
Baby of Breed: Kalten's MIssing Linc (T Gempton)
Puppy of Breed: Ubersein You Beauty (Imp AUST) (Sharlene Storey)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Zaminka Cat Amongst Pigeons (Jessica Bello / L & G Carleton)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Spr Ch Zauberei Xquisite By Ramos (Jocelyn Field / Leanne McTear)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Natleez Voilets In The Meadow (L Collier & N Fitzsimmons)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Melandar Wild Fire (Deane & Heather Wald)
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Melandar Heaven's Halo SDX (Nardine Theodore)
Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Bannerbrite Breathing Fire at Snowolf (Imp AUST) (Giselle Jeannes & Laura Simpson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Kiwidinok Fire Meet Gasoline (Nardine Theodore)
Baby of Breed: Subahka Wild Fire Ruby (Deane & Heather Wald)
Junior (Dog) of Breed: Snowolf Obsidian Malt (G Jeannes & L Simpson)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Lusanne Tomb Raider (Gary Neal & Sue Jobey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Lusanne Down the Rabbit Hole (Gary Neal & Sue Jobey)
Dog CC: NZ Ch Lusanne Thanx For Coming (Gary Neal & Sue Jobey)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Steven Warry (WA)

Best in Group & New Zealand Bred in Group: Great Dane
NZ Gr Ch Congistador Uncorked (R & P Lowe)
Runner Up in Group: Schipperke
Sanlyn Walkin This Way (S L Macklin)
Minor in Group: Bulldog
Trimbull I'm For The Present (TRIMBULL Kennels)
Puppy in Group: Schipperke
Sanlyn I Believe I Can Fly (S Macklin)
Junior in Group: French Bulldog
NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
Open in Group: Lhasa Apso
NZ Ch Tai Fanza National Pride (Rose Krammer & Sean Walton)

Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Codera thunder (Angela janssen)
Res Dog CC & Junior of Breed: Corcols Jackknife Johnny (Michelle Corley)
Minor of Breed: Trimbull I'm For The Present (TRIMBULL Kennels)
Puppy of Breed: Trimbull I'm From The Past (Trimbull Kennels)
Junior (Bitch) of Breed: Corcols Billion Dollar Baby (Michelle Corley)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Chowleigh Pacific Star (Imp AUST) (Janet Jenkins-Piggott)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Chowleigh Star Maker (Imp Aust) (Janet Jenkins-Piggott)
Baby of Breed: Canute Take a Chance on Me (Tim Delaney & Hazel Willcock)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Gesundheit Petite Polly at Hagen (AI) (Graham Hagger & Sherry Garrity)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Warpaint Bilbo Baggins at Congistador (Imp AUST) (R & P Lowe)
Res Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Hagen Call Me Abracadabra (AI) (G Hagger & S Garrity)
Baby of Breed: Hagen Chiamami Jaq at Gesundheit (Graham Hagger & Errol Tooth)
Baby (Bitch) of Breed: Gesundheit Rock Deeva (G Hagger & S Garrity)
New Zealand Bred (Dog) of Breed: Centaine Up N Atom Ant (Janice Goodin & Andria Gibson)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Baby of Breed: Dautchhund Man After Midnight (Mrs G F Landon)

Great Dane
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Gr Ch Congistador Uncorked (R & P Lowe)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Onyxdanes Rev Itup Baby N Ride at Devon (Paula Pollard)

Keeshond
BOB & Junior of Breed: NZ Ch Neradmik I Believe In Miracles at Starkenburgh (Imp CAN) (Jeannette Wingels)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: NZ Ch Neradmik Jimmy Stewart at Starkenburgh (Imp CAN) (Jeannette Wingels)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Tai Fanza National Pride (Rose Krammer & Sean Walton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: NZ Ch Sooquan The Rose (Imp AUST) (Wendy Hicks)

Poodle (Standard)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rebox Spring Apple Blossom (Miss R K Morrison)
Res Dog CC & Minor of Breed: Rebox Spring Ounce Obounce (Mrs Heather Morrison)
Baby of Breed: Ravissant Royal Topaz (Patricia Kwak)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: The Duke Of Lombaadi (Julia Earnshaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: The Dutchess Of Lombaadi (Jullia Earnshaw)
Res Dog CC & Junior of Breed: Gai Gamin Somethings Burning (R T & A E UDY)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Gai Gamin What About Me (R T & A E Udy)
Baby of Breed: Lombaadi Xxcalibur's Whisper (Jullia Earnshaw)

Schipperke
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Sanlyn Walkin This Way (S L Macklin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Sanlyn I Believe I Can Fly (S Macklin)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Shilan Thank Me Later (Melanie Burgess)
R/UP BOB, Res Dog CC & Baby of Breed: Caraglen's Painted Gold (Carolyn Pemberton)