English Springer Spaniel Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the English Springer Spaniel (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

19-May-24 (Sunday)

Marlborough Kennel Association (Benefit Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Runner Up in Show & Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)


18-May-24 (Saturday)

Marlborough Kennel Association (AM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Best in Show & Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)


Marlborough Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)

Runner Up in Show & Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)



12-May-24 (Sunday)

Auckland Kennel Council (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

Best NEUTER in Show & Neuter in Show: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


Auckland Kennel Council (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mr Ashley Reid (VIC)

Runner Up NEUTER in Show: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


11-May-24 (Saturday)

North Harbour Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mr Ashley Reid (VIC)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


North Harbour Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Mr John Bryson (NSW)   Group Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)

Best NEUTER in Show & Neuter in Show: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


5-May-24 (Sunday)

Ellesmere A & P Society (Show 2) (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)

Best in Group & Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


4-May-24 (Saturday)

Ellesmere A & P Society (Show 1) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)


27-Apr-24 (Saturday)

Manawatu Kennel Association (Show 1 - Benefit Show) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Carolyn Cederman (New Zealand)   Group Specials : Mr Benjamin Clarke (SA)

Best NEUTER in Show & Neuter in Show: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)



21-Apr-24 (Sunday)


20-Apr-24 (Saturday)

Ruahine Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mr Edward Pickering (NSW)   Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


Ruahine Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Shane Thomas (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


14-Apr-24 (Sunday)

Nelson Ladies Kennel Associaton (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


Tasman Districts Gundog Society (South Is, NZ) (S)

General Specials : Mrs Lee Parker (VIC)

Best in Show & Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)


13-Apr-24 (Saturday)

Nelson Ladies Kennel Associaton (AM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)   Group Specials : Mrs C Simmons (New Zealand)

Runner Up in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)


Nelson Ladies Kennel Associaton (PM Benefit Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)   Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)

Runner Up in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


31-Mar-24 (Sunday)

Southern Gundog Society (North Is, NZ) (S)

General Specials : Mr Kim Meyer (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


30-Mar-24 (Saturday)

North Canterbury Kennel Association (Show 1) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Tony Wu (Taiwan)   Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)

Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)


North Canterbury Kennel Association (Show 2) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Kevin Young (South Africa)   Group Specials : Mr Kevin Young (South Africa)

Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Runner Up in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)


29-Mar-24 (Friday)

North Canterbury Kennel Association (Benefit Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mr Tony Wu (Taiwan)

Runner Up in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)


24-Mar-24 (Sunday)

Geraldine County Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mr Thukaram Preetham (India)   Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

Best in Show & Open in Show: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
Best in Group & Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


Napier Kennel Centre (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mr John Sheppard (NSW)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


Napier Kennel Centre (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


23-Mar-24 (Saturday)

Geraldine County Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Miss Stacey Sewell (WA)   Group Specials : Miss Helen Theron (New Zealand)

Runner Up in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


Wairoa Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)   Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)

Best NEUTER in Show & Neuter in Show: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


Wairoa Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)

Best NEUTER in Show & Neuter in Show: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


17-Mar-24 (Sunday)

New Plymouth Kennel Centre (North Is, NZ)

General Specials : Miss Stacey Sewell (WA)   Group Specials : Ms Liane Horne (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


Otago Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Best in Show & Open in Show: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best in Group & Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


16-Mar-24 (Saturday)

New Plymouth Kennel Centre (North Is, NZ)

General Specials : Mr Thukaram Preetham (India)   Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)

Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


Otago Kennel Association (AM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)


Otago Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr S Shen (Singapore)

Runner Up in Show: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
Best in Group & Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


Taranaki Gundog Club (North Is, NZ) (S)

General Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)


10-Mar-24 (Sunday)

Buller Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Ms Donna Morris (NSW)   Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)

Runner Up in Show & Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: Aust Ch Esspree Poetic Justice (Imp Aust) (B Nolan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Neuter of Breed: Aust Ch Esspree Poetic Justice (Imp Aust) (B Nolan)


9-Mar-24 (Saturday)

Buller Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Ms Lavina Diamanti (New Zealand)   Group Specials : Ms Lavina Diamanti (New Zealand)

Best in Show & Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Runner Up in Group & Open in Group: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
Best NEUTER in Group & Neuter in Group: Aust Ch Esspree Poetic Justice (Imp Aust) (B Nolan)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Sup Ch Penita Princess Ofth Universe (Imp Aust) (N & R Trainor)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Neuter of Breed: Aust Ch Esspree Poetic Justice (Imp Aust) (B Nolan)



3-Mar-24 (Sunday)

Hamilton Kennel Association (North Is, NZ)

General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)   Group Specials : Ms Fiona Ellis (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)


North Otago Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mr Simon Mills (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)

Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


Otago/Southland Gundog Society (South Is, NZ) (S)

General Specials : Ms Christine Cunningham (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


2-Mar-24 (Saturday)

Hamilton Kennel Association (North Is, NZ)

General Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

Best NEUTER in Group & Neuter in Group: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Neuter of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)


North Otago Kennel Association (South Is, NZ)

General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

Junior in Show: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Spanky Jackzon (N & R Trainor)


Waikato & District Spaniel Club (North Is, NZ) (S)

General Specials : Ms Fiona Ellis (VIC)

BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Gr Neut Ch NZ Ch Wybourne Choc Ginger Royal (K Clement)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)


1-Mar-24 (Friday)

Hamilton Kennel Association (North Is, NZ)

General Specials : Anita Henderson (New Zealand)   Group Specials : Mrs Kimberley Frazer (New Zealand)

Runner Up in Show: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)
BOB, Best Dog & Junior of Breed: NZ Ch Arawhiti Ben De La Crème (K Clement)