Pomeranian Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Pomeranian (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

19-Jan-20 (Sunday)

Kapi-Mana Kennel Society (Show 1) (NZN)

General Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Kapi-Mana Kennel Society (Show 2) (NZN)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)

Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


18-Jan-20 (Saturday)

Manawatu Kennel Association (Show 1) (NZN)

General Specials : Mr N De Bedout (Columbia)   Group Specials : Ms J Wang (China)

Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Manawatu Kennel Association (Show 2) (NZN)

General Specials : Mr R Tolson (Ireland)   Group Specials : Mr N De Bedout (Columbia)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)

29-Dec-19 (Sunday)

Auckland Kennel Council (Show 1) (NZN)

General Specials : M Hamilton (New Zealand)   Group Specials : M Hamilton (New Zealand)

Best in Show & Puppy in Show: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
Best in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Auckland Kennel Council (Show 2) (NZN)

General Specials : Shannon Aldous (New Zealand)   Group Specials : Shannon Aldous (New Zealand)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)



15-Dec-19 (Sunday)

Hutt Valley Kennel Centre (Show 3) (NZN)

General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)   Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Hutt Valley Kennel Centre (Show 4) (NZN)

General Specials : Mr Benny Blidh von Schedvin (Sweden)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


14-Dec-19 (Saturday)

Hutt Valley Kennel Centre (Show 1) (NZN)

General Specials : Mr Ichiro Ishikawa (Japan)   Group Specials : Mr Ichiro Ishikawa (Japan)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Hutt Valley Kennel Centre (Show 2) (NZN)

General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)   Group Specials : Mr Benny Blidh von Schedvin (Sweden)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


8-Dec-19 (Sunday)

East Coast Ladies Kennel Association (NZN)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)   Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Heretaunga Plains Toy Dog Society (NZN)

General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


7-Dec-19 (Saturday)

East Coast Ladies Kennel Association (NZN)

General Specials : Mr Kenneth Chuah (Mal)   Group Specials : Mr Kenneth Chuah (Mal)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Heretaunga Plains Toy Dog Society (NZN)

General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

Puppy in Show: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


1-Dec-19 (Sunday)

South Taranaki Kennel Centre (NZN)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

Puppy in Show: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)



30-Nov-19 (Saturday)

South Taranaki Kennel Centre (NZN)

General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


24-Nov-19 (Sunday)

Franklin Kennel Association (Show 1) (NZN)

General Specials : Mr Nick Gouzos (SA)   Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)

Best in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Franklin Kennel Association (Show 2) (NZN)

General Specials : Ms Carrie Paine (NSW)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


23-Nov-19 (Saturday)

Kumeu Kennel Association (NZN)

General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Puppy in Show: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Auckland Toy Dog Club (NZN)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Puppy in Show: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


17-Nov-19 (Sunday)

Wairarapa Kennel Association (NZN)

General Specials : Mr Iain Hinde (QLD)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


16-Nov-19 (Saturday)

Wairarapa Kennel Association (NZN)

General Specials : Ms Judith Oliver (VIC)   Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)

Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


9-Nov-19 (Saturday)

Poverty Bay Kennel Association (Show 1) (NZN)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

Puppy in Show: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Poverty Bay Kennel Association (Show 2) (NZN)

General Specials : Mrs D Tyssen (New Zealand)   Group Specials : Mrs D Tyssen (New Zealand)

Best in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


3-Nov-19 (Sunday)

Taupo Kennel Association (Show 2) (NZN)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)

Puppy in Show: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


2-Nov-19 (Saturday)

Taupo Kennel Association (Show 1) (NZN)

General Specials : Mr Daniel Ceres Rubio (Brazil)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Best in Group & Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


Central Toy Dog Association (NZN)

General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)

Puppy in Show: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


28-Oct-19 (Monday)

Tauranga Kennel Association (Show 1) (NZN)

General Specials : Mrs S Barkey (Canada)   Group Specials : Mr Thomas Alexander (Canada)

Puppy in Group: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)


26-Oct-19 (Saturday)

The Pomeranian Club (NZN) (S)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)

Best in Show & New Zealand Bred in Show: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)
Limit in Show: Tribble Astronomicl at Ktrio (Kylie Crawford)
Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Tepampas Felix At Pomkin (G landon)