NZ Champion Trustin Bob's Your Uncle

For further information contact:

Contact :
Melissa (Member Details)
Phone :
.........
Email :
Display Email
Pedigree for NZ Champion Trustin Bob's Your Uncle
Sire : Am & Aust Ch Legacy's Rockin Robin (Imp USA) S: S:
D:
D: S:
D:
Dam : Ch Trustin Little Plum S: S:
D:
D: S:
D:

Recent Results

  • 10-May-15 Best of Breed and NZ Bred of Group

    Ellesmere A & P Society [CH] (Judge was Mr B Tolley)

  • 3-Apr-15 Reserve of Group and NZ Bred of Group

    North Canterbury KA [CH] (Judge was Mr B Riddell NSW)

  • 28-Feb-15 Reserve of Group and NZ Bred of Group

    Canterbury Ladies KA [CH] (Judge was E De Boer)

  • 15-Feb-15 Best of Group and NZ Bred in Show

    Waikouaiti KA [CH] (Judge was Cathy Wallace/Shelly Walker)

  • 18-Jan-15 Reserve of Group and NZ Bred of Group

    Banks Peninsula A & P Society [CH] (Judge was Mark Johnston)

  • 19-Oct-14 Best of Breed and Open of Group

    West Coast KA [CH] (Judge was S McMahon NSW)

  • 5-Oct-14 Best of Breed and Intermediate In Group

    Eukanuba National Dog Show [CH] (Judge was Mr Podesta - Chile)

  • 2-Oct-14 Reserve and Intermediate of Group

    Auckland Non Sporting & Utility Dog Assn [CH] (Judge was Natasha Ryann WA)

  • 1-Oct-14 Reserve Best In Show and Intermediate in Show

    National Prelude Show [CH] (Judge was S Sanford NZ / F Peddie Canada)

  • 28-Sep-14 Intermediate of Group

    Ladies KA [CH] (Judge was Sue Bond WA)

  • 21-Apr-14 Best of Breed and Intermediate In Group

    MacKenzie County A & P Society [CH] (Judge was Mr W Gunn Canad)

  • 19-Apr-14 Best of Breed and Intermediate In Group

    North Canterbury KA [CH] (Judge was B Daines NSW)

  • 29-Mar-14 Best of Breed and Intermediate In Group

    Geraldine County KA [CH] (Judge was Mrs D Wright)

  • 2-Mar-14 Intermediate in Show

    Canterbury Ladies KA [CH] (Judge was D Riley NZ & E Knox Aust)

  • 1-Mar-14 Reserve in Group and Intermediate in Show

    Canterbury Ladies KA [CH] (Judge was D Wilkinson NZ & T Horchner Aust)

  • 23-Feb-14 Best of Group and Intermediate of Group

    Ashburton KA [CH] (Judge was Mr E De Boer NZ)

  • 22-Feb-14 Reserve of Group and Intermediate of Group

    Ashburton KA [CH] (Judge was Mr J Marshall Victoria)

  • 9-Feb-14 Intermediate of Group

    Gore & Districts KA [CH] (Judge was Mrs M Boyd)

  • 7-Dec-13 Best of Breed and Intermediate in Show

    Canterbury Junior KS [CH] (Judge was K Harrison & W Burton)

  • 24-Nov-13 Best of Breed and Intermediate In Group

    Waimate KS [CH] (Judge was J Dickinson Franks NSW)

  • 26-Oct-13 Reserve in Group and Intermediate in Show

    Waimakariri KA [CH] (Judge was Mel Bungey WA)

  • 13-Oct-13 Best of Breed

    South Canterbury KS [CH] (Judge was Mr R Lucas)

  • 12-Oct-13 Best of Breed and Intermediate In Group

    South Canterbury KS [CH] (Judge was Mr B Thompson (Aust))

  • 11-May-13 Reserve of Group and Junior of Group

    Ellesmere A & P Society [CH] (Judge was Mrs E Middleton)

  • 1-Apr-13 Reserve of Group and Junior of Group

    MacKenzie A & P Society [CH] (Judge was Emma Parker Sth Aust)

  • 30-Mar-13 Best of Breed and Reserve of Group

    North Canterbury KA [CH] (Judge was Mr Franki Leung Hong Kong)

  • 24-Mar-13 Best of Group and Junior of Group

    Selwyn District Kennel Society [CH] (Judge was Janet Ainscow)

  • 23-Mar-13 Best of Breed and Junior in Show

    Selwyn District Kennel Society [CH] (Judge was Wendy Baker & Peter Martin)

  • 3-Mar-13 Best of Group and Junior of Group

    Canterbury Ladies KA [CH] (Judge was B Hessian (Aust))

  • 2-Mar-13 Best in Group and Junior in Show

    Canterbury Ladies KA [CH] (Judge was R Williams (Aust), B Hessian (Aust))

  • 16-Feb-13 Junior in Group

    Waikouaiti Kennel Assn [CH] (Judge was Olivia Aguilar de Arozamena Mexico)

  • 10-Feb-13 Reserve Best of Group

    Gore & Districts KA [CH] (Judge was Ian Hinde Victoria)

  • 9-Apr-12 Puppy of Group

    MacKenzie County A & P Society [CH] (Judge was Teena Sloan Tasmania)