Whippet Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Whippet (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
29-Mar-24 (Friday)
North Canterbury Kennel Association (Benefit Show) (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan) Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)
Baby in Show: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Runner Up in Group & Open in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
24-Mar-24 (Sunday)
Geraldine County Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mr Thukaram Preetham (India) Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)
Junior in Group: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Napier Kennel Centre (Show 1) (North Is, NZ)
General Specials : Mr John Sheppard (NSW) Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)
Baby in Group: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Baby of Breed: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
Napier Kennel Centre (Show 2) (North Is, NZ)
General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA) Group Specials : Mr John Sheppard (NSW)
Baby of Breed: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
23-Mar-24 (Saturday)
Geraldine County Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Miss Stacey Sewell (WA) Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)
Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Wairoa Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
Baby of Breed: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
Wairoa Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)
General Specials : Miss Diana Norman (QLD) Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)
Baby of Breed: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
17-Mar-24 (Sunday)
New Plymouth Kennel Centre (North Is, NZ)
General Specials : Miss Stacey Sewell (WA) Group Specials : Ms Liane Horne (QLD)
Runner Up in Group: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Baby in Group: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
Otago Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)
General Specials : Mr S Shen (Singapore) Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)
Intermediate in Show: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Junior in Group: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
16-Mar-24 (Saturday)
New Plymouth Kennel Centre (North Is, NZ)
General Specials : Mr Thukaram Preetham (India) Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Baby in Group: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
Otago Kennel Association (AM Show) (South Is, NZ)
General Specials : Ms Kim Tosi (QLD) Group Specials : Mr S Shen (Singapore)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Otago Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)
General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand) Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)
Intermediate in Show: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
10-Mar-24 (Sunday)
Buller Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Res Dog CC & Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
9-Mar-24 (Saturday)
Buller Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Ms Lavina Diamanti (New Zealand) Group Specials : Ms Lavina Diamanti (New Zealand)
Intermediate in Show: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Res Dog CC & Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Buller Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Eileen Garlick (New Zealand) Group Specials : Mrs Eileen Garlick (New Zealand)
Baby in Show: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Best Dog & Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
3-Mar-24 (Sunday)
Hamilton Kennel Association (North Is, NZ)
General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW) Group Specials : Mrs Peta Weber (NSW)
Runner Up in Group & Open in Group: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
Puppy in Group: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
North Otago Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mr Simon Mills (NSW) Group Specials : Ms S Gilbert (New Zealand)
Baby in Group: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Baby (Dog) of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
2-Mar-24 (Saturday)
Hamilton Kennel Association (North Is, NZ)
General Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA) Group Specials : Mrs Kimberley Frazer (New Zealand)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
Baby in Group: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Baby of Breed: Rushndol Sugar N Spice at Arjuna (Libby Clarke)
North Otago Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD) Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)
Best in Group & Junior in Group: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Baby (Dog) of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Intermediate (Bitch) of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
North Otago Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Ms S Gilbert (New Zealand) Group Specials : Ms S Gilbert (New Zealand)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Res Dog & Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
25-Feb-24 (Sunday)
Canterbury Ladies Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC) Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)
Intermediate in Show: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Baby (Dog) of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Hawkes Bay Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)
General Specials : Ms Frances Darling (QLD) Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)
Runner Up in Group: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
Puppy in Group: Danubia Dolores Haze at Arcon (Anita Henderson/Coral Henderson/Caroline Matheson)
New Zealand Bred in Group: NZ Ch Arcon La Vie En Rose (AI) (Coral & Anita Henderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Arcon La Vie En Rose (AI) (Coral & Anita Henderson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Danubia Dolores Haze at Arcon (Anita Henderson/Coral Henderson/Caroline Matheson)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
Hawkes Bay Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)
General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD) Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)
Best in Group & Puppy in Group: Danubia Dolores Haze at Arcon (Anita Henderson/Coral Henderson/Caroline Matheson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Danubia Dolores Haze at Arcon (Anita Henderson/Coral Henderson/Caroline Matheson)
Baby of Breed: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
24-Feb-24 (Saturday)
Central Hawkes Bay Kennel Society (Show 2) (North Is, NZ)
General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD) Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)
Runner Up in Group & New Zealand Bred in Group: NZ Ch Arcon La Vie En Rose (AI) (Coral & Anita Henderson)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Arcon La Vie En Rose (AI) (Coral & Anita Henderson)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
Puppy of Breed: Danubia Dolores Haze at Arcon (Anita Henderson/Coral Henderson/Caroline Matheson)
Central Hawkes Bay Kennel Society (Show 3) (North Is, NZ)
General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD) Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)
Best in Show & Open in Show: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
Puppy in Group: Danubia Dolores Haze at Arcon (Anita Henderson/Coral Henderson/Caroline Matheson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Danubia Dolores Haze at Arcon (Anita Henderson/Coral Henderson/Caroline Matheson)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
Canterbury Ladies Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC) Group Specials : Mrs Joanne Day (New Zealand)
Best in Group & Junior in Group: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Baby in Group: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Baby (Dog) of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
23-Feb-24 (Friday)
Central Hawkes Bay Kennel Society (North Is, NZ)
General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD) Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)
New Zealand Bred in Show: NZ Ch Arcon La Vie En Rose (AI) (Coral & Anita Henderson)
Runner Up in Group: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
New Zealand Bred in Group: NZ Ch Arcon La Vie En Rose (AI) (Coral & Anita Henderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: NZ Ch Arcon Champagne Supernova (Carol Kerr & Anita Henderson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Danubia Dolores Haze at Arcon (Anita Henderson/Coral Henderson/Caroline Matheson)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Arcon La Vie En Rose (AI) (Coral & Anita Henderson)
18-Feb-24 (Sunday)
Horowhenua Kennel Association (North Is, NZ)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Mr Michael Looby (VIC)
Puppy in Group: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Ashburton Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mr Tim Thomas (QLD) Group Specials : Mrs Belinda Thomas (QLD)
Best in Show & Intermediate in Show: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Junior in Group: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Baby (Dog) of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
17-Feb-24 (Saturday)
Horowhenua Kennel Association (North Is, NZ)
General Specials : Mr Darren Bowey (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
Runner Up in Group & Open in Group: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: NZ Ch Arcon Champagne Supernova (Carol Kerr & Anita Henderson)
Baby of Breed: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Ashburton Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mrs P Middleton (New Zealand) Group Specials : Miss Ainslie Carius (QLD)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Kana-Ka Sunkist Rose (Jackie Newton-Williams)
Baby (Dog) of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
11-Feb-24 (Sunday)
Waikouaiti Kennel Association (Show 1) (South Is, NZ)
General Specials : Mr Andrew Brown (QLD) Group Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)
Baby in Show: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Waikouaiti Kennel Association (Show 2) (South Is, NZ)
General Specials : Mr William Smith (QLD) Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Caught Hum'n In Church (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Waikouaiti Kennel Association (Benefit Show 1) (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand) Group Specials : Mr William Smith (QLD)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Caught Hum'n In Church (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Waikouaiti Kennel Association (Benefit Show 2) (South Is, NZ)
General Specials : Ms Louise Dorr (QLD) Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)
Intermediate in Show: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Res Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Caught Hum'n In Church (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Tokoroa Canine Association (North Is, NZ)
General Specials : Mr Tim Thomas (QLD) Group Specials : Mrs Belinda Thomas (QLD)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
Runner Up in Group & New Zealand Bred in Group: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
10-Feb-24 (Saturday)
Tokoroa Canine Association (North Is, NZ)
General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand) Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)
Best in Show & New Zealand Bred in Show: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
Best in Group & New Zealand Bred in Group: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
Puppy in Group: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
4-Feb-24 (Sunday)
Gore & Districts Kennel Association (Benefit Show 1) (South Is, NZ)
General Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia) Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
Baby in Show: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Gore & Districts Kennel Association (Benefit Show 2) (South Is, NZ)
General Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia) Group Specials : Dr Jonathan Mesach (Indonesia)
Runner Up in Group & Junior in Group: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
R/UP BOB & Bitch CC: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
New Zealand Bred of Breed: Kana-Ka Caught Hum'n In Church (Jackie Newton-Williams)
Hibiscus Coast Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)
General Specials : Mr Kang Young Sik (Korea) Group Specials : Mr Gabor Markotany (NSW)
Puppy in Show: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Best in Group & New Zealand Bred in Group: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
Puppy in Group: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon La Vie En Rose (AI) (Coral & Anita Henderson)
Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
Hibiscus Coast Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)
General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand) Group Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)
New Zealand Bred in Group: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
3-Feb-24 (Saturday)
Purina Pro Plan Auckland Exhibition Centre (Champ Show) (North Is, NZ)
General Specials : Mr Peter Frost (VIC) Group Specials : Mr Keith Brown (New Zealand)
Best in Show & New Zealand Bred in Show: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
Best in Group & New Zealand Bred in Group: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
Purina Pro Plan Auckland Exhibition Centre (Benefit Show) (North Is, NZ)
General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC) Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)
New Zealand Bred in Group: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Baby of Breed: Arcon Taste of Diamonds (Anita Henderson)
Gore & Districts Kennel Association (Show 1) (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Louise R Harris (New Zealand) Group Specials : Mrs Louise R Harris (New Zealand)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
New Zealand Bred in Group: Kana-Ka Caught Hum'n In Church (Jackie Newton-Williams)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: Kana-Ka Caught Hum'n In Church (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Gore & Districts Kennel Association (Show 2) (South Is, NZ)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Dr Evy Widjaja (Indonesia)
Baby in Show: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Intermediate in Show: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Res Dog CC: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
28-Jan-24 (Sunday)
Nelson District Kennel Association (South Is, NZ)
General Specials : Mr Kang Young Sik (Korea) Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
27-Jan-24 (Saturday)
Nelson District Kennel Association (AM Show) (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand) Group Specials : Mr Kang Young Sik (Korea)
Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Nelson District Kennel Association (PM Show) (South Is, NZ)
General Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa) Group Specials : Ms Joy McFarlane (South Africa)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
21-Jan-24 (Sunday)
Wanganui Kennel Society (Show 1) (North Is, NZ)
General Specials : Mrs R McCarry-Beattie (Ireland) Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)
Runner Up in Group: NZ Ch Arcon Champagne Supernova (Carol Kerr & Anita Henderson)
Baby in Group: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Champagne Supernova (Carol Kerr & Anita Henderson)
R/UP BOB & Res Bitch CC: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Dog CC & Junior of Breed: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)
Baby of Breed: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
Wanganui Kennel Society (Show 2) (North Is, NZ)
General Specials : Mrs Christina Rafton (NSW) Group Specials : Mr C Beattie (Ireland)
Runner Up in Show: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Junior in Group: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)
Baby of Breed: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
20-Jan-24 (Saturday)
Manawatu Kennel Association (Show 1) (North Is, NZ)
General Specials : Mr C Beattie (Ireland) Group Specials : Mrs Christina Rafton (NSW)
Best in Show & Open in Show: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)
Res Bitch CC: NZ Ch Arcon Champagne Supernova (Carol Kerr & Anita Henderson)
Baby of Breed: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
Manawatu Kennel Association (Show 2) (North Is, NZ)
General Specials : Ms Anne Collyer (VIC) Group Specials : Mrs R McCarry-Beattie (Ireland)
Junior in Group: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Baby of Breed: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
14-Jan-24 (Sunday)
Banks Peninsula A&P Society (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mr Craig Scott (New Zealand)
Baby in Show: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Junior in Group: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kana-Ka Just Keep A Hum'n (Jackie Newton-Williams)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
New Zealand Bred of Breed: Kana-Ka Caught Hum'n In Church (Jackie Newton-Williams)
Banks Peninsula A&P Society (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Victoria Jacques (New Zealand) Group Specials : Mrs Victoria Jacques (New Zealand)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Hawkes Bay Kennel Association (North Is, NZ)
General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD) Group Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Arcon Paparazzi at Carridene (AI) (Caroline Matheson & Anita Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: NZ Ch Arcon Champagne Supernova (Carol Kerr & Anita Henderson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Danubia Dolores Haze at Arcon (Anita Henderson/Coral Henderson/Caroline Matheson)
Baby of Breed: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
13-Jan-24 (Saturday)
Banks Peninsula A&P Society (South Is, NZ)
General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD) Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)
Baby in Show: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Intermediate in Show: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Bonnymead Peaches NCream (Imp Aust) (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Banks Peninsula A&P Society (South Is, NZ)
General Specials : Miss Helen Theron (New Zealand) Group Specials : Miss Kathryn Stewart (New Zealand)
Baby in Show: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby in Group: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Baby of Breed: Arcon BollingerOnIce At Benbridge (Hank Faifua & Tony Fox)
Central Hawkes Bay Kennel Society (North Is, NZ)
General Specials : Mr Andrew Brown (QLD) Group Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD)
Best in Group & Puppy in Group: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Baby of Breed: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
Ruahine Kennel Association (North Is, NZ)
General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD) Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)
Best in Show & New Zealand Bred in Show: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
Best in Group & New Zealand Bred in Group: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
Puppy in Group: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
BOB, Bitch CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Sup Ch Benbridge Beauty and Madness at Arcon (Coral & Anita Henderson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Danubia Invictus at Arcon (Caroline Matheson/Anita Henderson/Martina Boor)
Baby of Breed: Arcon Champagne Millionaire at Eseldown (Carol Kerr and Anita Henderson)
1-Jan-24 (Monday)
Cambridge Kennel Association (North Is, NZ)
General Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand) Group Specials : Mrs Merle Powley (New Zealand)
Best in Show & Open in Show: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)Best in Group & Open in Group: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Puppy in Group: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)
Best in Show & Open in Show: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
Puppy in Group: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: NZ Ch Arjuna Nelli Ph'ant (Libby Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kanati Rebel Yell at Arjuna (Imp Aust) (Libby Clarke)